Cukrzyca jest groźną chorobą. Przyjdź, sprawdź, czy nie musisz podjąć z nią walki

Wiadomości, Cukrzyca groźną chorobą Przyjdź sprawdź musisz podjąć walki - zdjęcie, fotografia
LIS 30
Galeria Alfa godz: 10:00

Cukrzyca jest bardzo groźną chorobą. Potrafi wyniszczyć organizm w szybkim tempie, jeśli jest późno wykryta lub nieleczona. Dlatego 30.11.2019 r. w Centrum Handlowym „Galeria Jurowiecka” przy ulicy Jurowieckiej 1 w Białymstoku w godzinach 10:00 - 16:00 odbędzie się akcja „Skonsultuj z Farmaceutą- Cukrzyca”. Wydarzenie organizowane jest przez białostocki oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji (PTSF), działającego przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Podczas akcji wolontariusze na stanowiskach będą oferować bezpłatne: pomiary ciśnienia tętniczego, analizę składu ciała, pomiary glikemii, spirometrię, przeglądy dentystyczne, pokazy samobadania piesi i pierwszej pomocy na fantomach, pokazy roślin leczniczych, porady farmaceutyczne oraz wskazówki od studentów dietetyki, stomatologii, kierunku lekarskiego i kosmetologii UMB.

W akcji udział biorą:

- Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych,

- Innowacyjny Kosmetolog,

- Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii,

- IFMSA - Poland Oddział Białystok,

- SKN Ratownictwo Medyczne,

- SKN przy Zakładzie Farmakognozji,

- SKN „Dietetyk”

- DKMS.

W tym miejscu warto dodać, że najczęstszą postacią cukrzycy jest cukrzyca typu 2, polegająca na zmniejszonej wrażliwości tkanek na insulinę (insulinooporność). Stan ten wymaga produkcji nadmiernej ilości insuliny, co w dalszym przebiegu choroby przekracza zdolności wydzielnicze trzustki. W cukrzycy typu 2, dochodzi do uszkodzenia komórek beta w wyspach trzustki i upośledzenia, a później zaprzestania wydzielania insuliny.

Cukrzyca typu 1 polega na pierwotnym, niedostatecznym wydzielaniu insuliny, przy zachowaniu normalnej wrażliwości tkanek na ten hormon. Cukrzyca ciężarnych jest wynikiem zmian hormonalnych związanych z ciążą

(BL/ Foto: pixabay.com/ diabetes)

Cukrzyca jest groźną chorobą. Przyjdź, sprawdź, czy nie musisz podjąć z nią walki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama