-4°C bezchmurnie

Czekają nas dwa dni z mistrzostwami w Łucznictwie Konnym

Kiedy: 2017-09-23 , godzina: 10:00

Wiadomości, Czekają mistrzostwami Łucznictwie Konnym - zdjęcie, fotografia

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbędą się Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Konnym w konkurencji toru polskiego. Dwa weekendowe dni (23 i 24 września) wypełnione będą emocjami i zmaganiami najlepszych łuczników.

Głównym celem organizatorów tegorocznej edycji konkursu będzie promocja polskiej dyscypliny łucznictwa konnego – toru polskiego, powstałej na bazie XVI i XVII-wiecznej tradycji wojennej polskiej jazdy lekkiej.

W zawodach udział weźmie 30 zawodników z różnych państw, w tym m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Iranu, Szwecji i Kuwejtu.

Należy podkreślić, iż jest to jedyne takie wydarzenie w tej części kraju. Fakt ten nie powinien jednak dziwić, ponieważ województwo podlaskie posiada już swoje tradycje w tej dyscyplinie sportowej. Zawodnicy  z Podlasia z dużymi sukcesami reprezentują nasz region zarówno w kraju jak i za granicą.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje białostocczanka Anna Sokólska, jedna z najlepszych łuczniczek konnych na świecie, zdobywczyni Pucharu Polski i zwyciężczyni zawodów w Japonii i Rosji.

(23-24 września 2017 r., sobota, niedziela, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Wstęp: 1 zł, dzieci do lat 7 – bezpłatnie)

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Kalina)

Czekają nas dwa dni z mistrzostwami w Łucznictwie Konnym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl