Kultura, Czerwcowe wydarzenia cyklu „Niepodległa” - zdjęcie, fotografia

W czerwcu odbędą się kolejne organizowane przez Miasto Białystok wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy mieszkańców na wystawy i festyn do białostockich placówek kulturalnych.

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Miasto zaplanowało liczne działania, które mają przypominać białostoczanom o tej rocznicy i włączyć jak najwięcej mieszkańców w uroczystości związane z jubileuszem.

Dzięki działaniom i wydarzeniom organizowanym w naszym mieście przez cały rok godnie uczcimy pamięć o odzyskaniu niepodległości Polski. Wspólnie świętujmy tę rocznicę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Od 8 czerwca do 31 lipca w BOK – Centrum Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19 będzie można oglądać wystawę „Wspomnienia białostockiego harcerstwa”. Będzie to prezentacja historii harcerzy Białostocczyzny od czasów odzyskania niepodległości, poprzez okres II wojny światowej i PRL-u. W nawiązaniu do wystawy 9 czerwca w Parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się „Harcerski biwak miejski”. Będzie to piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, współorganizowany przez ZHP i Muzeum Wojska.

Muzeum Wojska przygotowuje również plenerową wystawę na Skwerze AK. Ekspozycja „Niepodległa to…” zostanie otwarta 24 czerwca o godz. 13.00. To efekt projektu edukacyjnego dla dzieci, które podczas warsztatów wybierały i opisywały eksponaty na wystawę.

Natomiast w sali wystaw czasowych Muzeum Wojska (od 22 czerwca do 31 sierpnia) białostoczanie będą mogli wziąć udział w grze „Zagadki niepodległości. Escape Room”. Fabuła gry ma być związana z historią regionalną i postacią podpułkownika Stanisława Nilskiego-Łapińskiego. Czas akcji w grze to I wojna światowa. Gracze zostaną ulokowani w wojskowej ziemiance, będą mieć do czynienia z zaszyfrowanymi wiadomościami o ruchach wroga i wezmą udział w bitwie o wyjście z escape roomu. Na rozwiązanie zagadek i zakończenie gry uczestnicy będą mieć 60 minut. 

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Czerwcowe wydarzenia z cyklu „Niepodległa” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama