21°C bezchmurnie

Czwartoligowy beniaminek zdobywa kolejny punkt i pnie się w tabeli

Młodzi piłkarze z białostockiego MOSP-u po trudnym początku złapali delikatny oddech. W trzech ostatnich meczach zdobyli 7 punktów co pozwoliło przesunąć się na 11 miejsce w tabeli.

Piłka seniorska to coś, czego młodzi piłkarze z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego muszą się jeszcze wciąż uczyć. Niby dyscyplina ta sama, ale gra na boisku jest już zupełnie inna. Nie mają tam swoich rówieśników, ale najczęściej starszych i doświadczonych piłkarzy, którzy rozgrywali mecze na różnych obiektach. Ale każdy mecz, to nowe doświadczenie, które pozwala MOSP – owi powoli zdobywać kolejne punkty w tabeli.

Po zwycięstwie z Dębem Dąbrowa Białostocka i wyjazdowym zwycięstwie w Siemiatyczach z Cresovią wydawało się, że białostoczanie poradzą sobie z ostatnią w tabeli Biebrzą Goniądz. Niestety w tym spotkaniu padł bezbramkowy remis i MOSP dopisał do swojej zdobyczy punktowej tylko jeden punkt.

- W naszej sytuacji trzeba się cieszyć z każdego punktu. Mimo, że mieliśmy niemal cały mecz wyraźną przewagę, to Biebrza miała swoje dwie 100% sytuacje, które wybronił nam Piotrek Gorczyca. Cieszy na pewno kolejny mecz bez straty bramki ale zawodzi natomiast skuteczność. Najważniejsze, że chłopcy z meczu na mecz zbierają solidne doświadczenie. Dwóch naszych zawodników trafiło do notesu Marka Citko, którego przedstawiciel obserwował spotkanie. Nie będę mówił o nazwiskach, bo jest to za wcześnie. Będziemy się im przyglądać. Czeka nas teraz bardzo trudny mecz z Wissą w Szczuczynie i na tym się skupiamy – powiedział naszej redakcji trener zespołu Piotr Szydłowski.

W minioną niedzielę, młodzi piłkarze nieszczególnie wykazali się zgraniem na boisku. Podania były niedokładne, a i wykończenie akcji pozostawia wciąż miejsce do pracy trenerom. Widać, że podchodzą do spotkań bardzo ambitnie, z dużą werwą, ale brak im ogrania. To się z pewnością zmieni w najbliższym czasie, ponieważ do końca sezonu ligowego zostało jeszcze wiele spotkań na własnych boiskach, jak i mecze wyjazdowe. Najważniejsze, że białostoccy piłkarze przełamali pewną blokadę i zaczęli cieszyć się ze zdobytych punktów.

Stąd drużyna MOSP po 7 kolejkach zajmuje jedenaste miejsce z 7 punktami. Najbliższy mecz zagra na wyjeździe, w Szczuczynie. Kibiców zapraszamy właśnie do Szczuczyna w najbliższą sobotę, 15 września, na godz. 16.00.

(Bernard Tymiński i Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: ASM)


Czwartoligowy beniaminek zdobywa kolejny punkt i pnie się w tabeli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl