Czy każdy może zostać kolekcjonerem sztuki? O ty, dowiesz się w Ratuszu

Kultura, każdy może zostać kolekcjonerem sztuki dowiesz Ratuszu - zdjęcie, fotografia
MAR 22
Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10 godz: 17:00

W najbliższy piątek, 22 marca, zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie: Czy każdy może zostać kolekcjonerem dzieł sztuki? Czym jest kolekcja i jak ją budować? Poprowadzi je historyk i krytyk sztuki Agnieszka Gniotek z warszawskiej Galerii Xanadu.

AGNIESZKA GNIOTEK (rocznik 1975) – historyk i krytyk sztuki; kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowaniem, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocji i strategii budowania kariery w świecie sztuki.

Publikowała na łamach m.in. IKS Informatora Kulturalnego Stolicy, Art&Business, Exit, Pulsie Biznesu, Modern Art, Antykach, Business Class, Formacie, Sztuce.pl, Dilemmas Magazine, Private Banking, Cash Magazine.

Od 20 lat związana zawodowo ze sztuką, od 10 lat z rynkiem sztuki. Pracowała w Artinfo.pl, gdzie m.in. prowadziła Galerię Artinfo.pl w Fabryce Trzciny oraz przygotowywała projekt aukcyjny Polska Fotografia Kolekcjonerska. Od 7 lat posiada własną firmę, w ramach której organizowała aukcje i wystawy dla domu aukcyjnego Polswiss Art i Pragalerii oraz licytacje charytatywne dla fundacji i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Xanadu to jej projekt autorski, za który ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową.

(22 marca 2019 r., piątek, godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10. Wstęp: wejściówka w cenie 2 zł)

(Źródło: MP/ oprac. Kalina/ Foto: BI-Foto)

Czy każdy może zostać kolekcjonerem sztuki? O ty, dowiesz się w Ratuszu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama