Czy Łomża będzie miała jeszcze jedno boisko zależy od marszałka województwa

Wiadomości, Łomża będzie miała jeszcze jedno boisko zależy marszałka województwa - zdjęcie, fotografia

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił do Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego z wnioskiem o przekazanie w formie darowizny na rzecz Miasta Łomża działki położonej w rejonie ulic Piłsudskiego i Kazańskiej. Władze miasta zamierzają przeznaczyć ją na cele sportowo – rekreacyjne.

Wspomniana nieruchomość o powierzchni 0,8301 ha jest własnością Województwa Podlaskiego, która znajduje się obecnie w użytkowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Z tym, że nie jest jednak wykorzystywana przez łomżyński szpital. Władze miasta zamierzają wybudować tam boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne lub boisko pod balonem.

- Tego typu obiektów brakuje w tej części Łomży, a Miasto nie dysponuje swoimi terenami, które mogłoby przeznaczyć na wspomniany cel. Nieruchomość znajduje się na rozwijającym się osiedlu, na którym powstają nowe bloki wielorodzinne i miejsce przeznaczone pod sport oraz rekreację stanowiłoby doskonałe uzupełnienie oferty dla mieszkańców – poinformował prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Wyjaśniał, że w opracowywanym planie zagospodarowania przestrzennego tej części miasta planowany jest wprawdzie obiekt sportowy, jednak jego realizacja będzie możliwa dopiero za kilka lat. Ponadto ma on się znajdować pomiędzy ulicą Bursztynową i Szosą do Mężnina, więc będzie znacznie oddalony od nieruchomości należącej obecnie do województwa.

Prezydent Chrzanowski podkreślał, że w mieście Łomża funkcjonuje wiele klubów sportowych, które również mogłyby korzystać z nowych obiektów, co przełożyć się może na rozwój sportu drużynowego dzieci i młodzieży.

W lutym 2017 roku prezydent występował już o przekazanie wspomnianej działki, jednak ówczesny Zarząd Województwa Podlaskiego nie przychylił się do tego wniosku.

- Wielokrotnie otrzymywaliśmy wsparcie dla naszych działań od obecnych władz województwa. Dlatego liczę, że również ten wniosek spotka się z pozytywną odpowiedzią – wyraził nadzieję prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

(Źródło i foto: UM w Łomży/ oprac. Cezarion)

Czy Łomża będzie miała jeszcze jedno boisko zależy od marszałka województwa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama