Wiadomości, rodzinny piknik kościołem farnym odbędzie zależy prezydenta - zdjęcie, fotografia

Marszałek Województwa Podlaskiego chce zorganizować piknik rodzinny pod kościołem farnym w Białymstoku. Pomysł wspiera i patronuje mu dwóch arcybiskupów – Tadeusz Wojda oraz Jakub. Jednak o tym, czy się odbędzie zdecyduje Tadeusz Truskolaski, który musi wydać zgodę na przeprowadzenie takiego wydarzenia.

W sobotę, 20 lipca, zaplanowany został marsz równości, w którym przejdą lesbijki, geje, biseksualiści i transwestyci oraz osoby ich wspierające. Ale Arcybiskup Tadeusz Wojda zapowiedział inne wydarzenie w tym terminie, mianowicie – piknik rodzinny. Powiedział o nim w swojej odezwie do mieszkańców Białegostoku, która odczytywana była we wszystkich białostockich kościołach w minioną niedzielę. Z tym, że to nie Arcybiskup ma być jego organizatorem.

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki planuje zorganizowanie w sobotę, 20 lipca br., Pikniku Rodzinnego. Miałby się on odbyć w godz. 11.00 – 20.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do rodzin. W ten sposób samorząd województwa chce nie tylko zapewnić mieszkańcom Białegostoku i województwa podlaskiego atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu, ale promować pozytywne relacje rodziców z dziećmi oraz podkreślić rolę i ważność tradycyjnej rodziny w naszym społeczeństwie. Na dzieci i dorosłych będą czekać liczne atrakcje, m.in. miasteczko rowerowe, miasteczko zabaw dla najmłodszych, pokazy zabytkowego sprzętu wojskowego i grup rekonstrukcyjnych, pokazy sprzętu straży pożarnej, a także koncerty zespołów i orkiestr dętych” – czytamy na stronie urzędu marszałkowskiego województwa podlaskiego.

Temu wydarzeniu oprócz Arcybiskupa Wojdy patronować ma również Arcybiskup Jakub, metropolita Prawosławnej Diecezji Białostocko – Gdańskiej. Z tym, że nie wiadomo, czy ten piknik dojdzie do skutku. Bo zgodę na jego przeprowadzenie musi wydać prezydent Białegostoku. O czym również poinformowano na oficjalnych stronach urzędu marszałkowskiego.

Organizacja tego typu wydarzenia wymaga uzyskania zgody ze strony Prezydenta Miasta Białegostoku. Dlatego w dniu 2 lipca 2019 roku został złożony stosowny wniosek w tej sprawie. Obecnie oczekujemy na jego pozytywne rozstrzygnięcie” – widnieje informacja na stronie Wrota Podlasia.

- Wniosek marszałka nie będzie podlegał rozpatrywaniu, ponieważ nie spełnia wymogów formalnych – powiedział Kurierowi Porannemu Tadeusz Truskolaski, który podkreślił, że Rynek Kościuszki to pas drogowy i ustawowo wniosek powinien być złożony 30 dni przed imprezą. – Będziemy oczywiście rozmawiać o innych miejscach takich jak plac przed Teatrem Dramatycznym – dodał Tadeusz Truskolaski.

Jednak 20 lipca pod Teatrem Dramatycznym w tym terminie będzie odbywało się bicie rekordu Guinnessa w graniu bluesa non stop w warunkach koncertowych, więc plac tam będzie na pewno zajęty. Trudno sobie bowiem wyobrazić dwie sceny z dwoma rodzajami muzyki w jednym miejscu, na dodatek połączenie pikniku rodzinnego oraz zabawy fanów muzyki bluesowej.

Prawnicy z urzędu marszałkowskiego są zdania, że wniosek marszałka województwa o organizację pikniku rodzinnego powinien być rozpatrzony przez prezydenta Białegostoku niezależnie od terminu jego złożenia. I wszystko – odnośnie rozstrzygnięcia tej kwestii – w tej chwili spoczywa wyłącznie w rękach Tadeusza Truskolaskiego, który sam już kilkukrotnie oświadczał, że choć w marszu równości nie pójdzie, to go nie zakaże.

Niedawno podlegli mu urzędnicy stwierdzili, że wniosek o przeprowadzenie zgromadzenia w formie marszu lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów wpłynęło do urzędu miejskiego o milisekundy wcześniej od innego z wniosków, jaki złożył Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej, który chciał zorganizować dokładnie na tej samej trasie co marsz równości – marsz w obronie tradycji i rodziny. Urzędnicy nie wyjaśnili jak obliczyli milisekundy dzielące wpływ obydwu wniosków do magistratu i odmówili przeprowadzenia dowodu w tej sprawie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Czy rodzinny piknik pod kościołem farnym się odbędzie zależy od prezydenta komentarze opinie

 • gość 2019-07-09 14:00:59

  głosujcie dalej śledzie za lewakami!!!

 • gość 2019-07-09 14:25:28

  20 lipca przekonamy się czy car Truskolaski jest po stronie lesbijek,czy też po stronie marszu w obronie rodziny i wartości chrzecijańskich

 • gość 2019-07-09 14:56:32

  Piknik ma odbyć się na placu przed Pałacem Branickich. Już ustalono to. Prezydent znów rozegrał sprawę na swoją korzyść.

 • gość 2019-07-09 14:57:22

  Piknik ma odbyć się na placu przed Pałacem Branickich. Już ustalono to. Prezydent znów rozegrał sprawę na swoją korzyść.

 • gość 2019-07-10 22:31:17

  A nie lepiej te wszystkie marsze wygonić na "lotnisko". Niech sobie tam maszerują , bo szczerze mówiąc mało to kogo obchodzi, poza jak widać politykami którzy nie mają chyba nic do roboty.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama