Czy wiecie, że pacjent z wąsem jest mniej awanturujący się?

Kultura, wiecie pacjent wąsem mniej awanturujący - zdjęcie, fotografia
LIS 29
Sala Rycerska Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Kilińskiego godz: 17:00

W imieniu Muzeum Wojska w Białymstoku zapraszamy na spotkanie organizowane w ramach projektu "Movember. Listopadowy look dla zdrowia". W najbliższy czwartek (29.11.) gośćmi będą psycholog kliniczna i psychoterapeutka Małgorzata Rymarska oraz psycholog i psychoterapeutka Anna Saniukiewicz, na co dzień pracujące w Pracowni Psychologii Białostockiego Centrum Onkologii.

Razem z Krzysztofem Lewandowskim (pacjentem) uczestnicy spotkania będą rozmawiali o odwadze u mężczyzn, sposobach na przekonanie ich do odwiedzenia lekarza i jak nie stracić wąsów. Oraz o tym, że profilaktyka i badania nie związane są ze strachem.

Przez cały listopad na ekspozycji stałej Muzeum można spotkać kilkunastu "wąsaczy". Nie da ich się nie zauważyć, ich wąsy są dostatecznie wielkie, kolorowe i obciachowe by zwrócić uwagę zwiedzających.

- Mamy nadzieję, że staną się okazją do rozmowy o "Movemberze", akcji przypominającej mężczyznom o profilaktycznych badaniach, mogących uratować ich przed nowotworem. Działaniu towarzyszy kampania informacyjna w formie plakatów, pocztówek rozdawanych zwiedzającym, tablic wielkoformatowych w centrum miasta i prezentacji w autobusach komunikacji miejskiej – przekazał Marcin Koziński z Muzeum Wojska w Białymstoku.

"Movember" to światowa akcja, propagująca profilaktyczne badania pomagające wykrywać i zapobiegać chorobom, na które narażeni są mężczyźni. Nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich słów: "November", oznaczającego listopad i "mo", będącego australijskim slangowym określeniem wąsów (moustache). Mężczyźni, którzy biorą udział w wydarzeniu, przez cały miesiąc zapuszczają wąsy, a nietypowy wygląd ma prowokować do rozmów o raku prostaty, raku jąder i tego jak ważna jest profilaktyka i regularne badania.

Partnerem działania jest Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie i IFMSA-Poland Oddział Białystok.

(29 listopada 2018 roku, czwartek, godzina 17:00, Sala Rycerska Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Kilińskiego 7)

(Źródło: MW/ oprac. Kalina/ Foto: S. Skibicki)

Czy wiecie, że pacjent z wąsem jest mniej awanturujący się? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama