-5°C bezchmurnie

Dąb ścięty za 3 punkty

Kiedy: 2018-09-05 , godzina: 17:00 | Gdzie: Siemiatycze stadion MOSiR

Pierwsze historyczne trzy punkty zdobyli piłkarze MOSP w rozgrywkach podlaskiej czwartej ligi. Po dobrym meczu pokonali doświadczoną drużynę Dębu Dąbrowa Białostocka. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył strzałem głową w 7 minucie spotkania Robert Speichler. A już jutro kolejne starcie, tym razem na wyjeździe w Siemiatyczach.

Piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego nie mieli łatwego początku w piłce seniorskiej. Młodzi zawodnicy szybko przekonali się, że gra seniorska to coś zupełnie innego niż rozgrywki juniorskie. Pierwsze mecze dotychczas kończyli porażką, aż do minionej soboty. Ale trenerzy od razu zapowiadali, że popracują nad psychiką piłkarzy. To tak samo ważna część szkolenia, jak technika i wytrzymałość. Niekiedy bywa wręcz najważniejsza.

Praca trenerów z młodymi piłkarzami przyniosła już pierwsze efekty. W minioną sobotę, 1 września, drużyna MOSP pokonała na własnym boisku gości Dębu Dąbrowy Białostockiej. Było to pierwsze zwycięstwo białostockich zawodników, odkąd zaczęli grać w się rozgrywkach w czwartej lidze. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Zwycięstwo to pozwoliło jednocześnie na opuszczenie przez białostoczan ostatniego miejsca w tabeli.

- W końcu nasza drużyna wyciągnęła wnioski z poprzednich spotkań i zagrała mądrze i konsekwentnie przy realizacji założeń taktycznych. Mogliśmy strzelić parę bramek więcej, co pozwoliłoby na spokojniejszą końcówkę. A tak piłkarze Dębu co chwila groźnie atakowali. Na szczęście nieskutecznie. Te trzy punkty były konieczne, żeby podnieść ducha zespołu. Wierzę, że uwierzą w siebie i z następnego meczu też przyjadą ze zdobyczą punktową – przekazał po meczu naszej redakcji Maciej Kudrycki, trener koordynator w klubie.

Miniony sobotni mecz rozpoczął się od minuty ciszy, ponieważ 1 września obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ale już kolejny mecz odbędzie się bez żadnych, szczególnych wydarzeń przedmeczowych. Ten następny mecz młodzi białostoczanie zagrają już w środę, 5 września. W VI kolejce zmierzą się w Siemiatyczach z miejscową Cresovią. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00 na stadionie MOSiR.

Informujemy jeszcze, że w najbliższą niedzielę, 9 września, drużyna MOSP w następnej kolejce rozgrywek o mistrzostwo 4 ligi, zagra z Biebrzą Goniądz. Pierwszy gwizdek o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. Świętokrzyskiej. Wstęp wolny.

(Bernard Tymiński/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: ASM)


Dąb ścięty za 3 punkty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl