Danwood ma nową halę produkcyjną. Na pełnych obrotach będzie działać w przyszłym roku

Lokalny biznes, Danwood nową halę produkcyjną pełnych obrotach będzie działać przyszłym - zdjęcie, fotografia

Danwood S.A. - największy producent domów gotowych w Polsce – w lutym br. zakupił halę produkcyjną firmy Nordhus zlokalizowaną w Bielsku Podlaskim przy ulicy Kleszczelowskiej na działce wielkości 3,5 hektara. Dzięki inwestycji w nową halę zdolności produkcyjne firmy wzrosną o blisko 1/3, dzięki czemu Danwood będzie mógł produkować 2000 domów rocznie.

Produkcja w nowej hali uruchamiana jest etapami – od czerwca br. produkowane były stropy i dachy, we wrześniu ruszył montaż ścian działowych, a od października Danwood produkuje już wszystkie elementy potrzebne do budowy domów. W listopadzie i grudniu w nowej hali instalowane będą najnowocześniejsze maszyny firmy Weinmann i tym samym zakończy się etap wyposażania zakładu, a hala uzyska pełną moc produkcyjną już w styczniu 2020 r.

W 2018 r. spółka zbudowała 1356 domów – to o 150 domów więcej niż w 2017 r. Taki wynik oznacza, że w ciągu tygodnia zakład produkcyjny Danwood S.A. w Bielsku Podlaskim opuszcza 30 gotowych domów. Firma jest obecnie liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby budowanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz”, z udziałem na poziomie 15% oraz drugim co do wielkości graczem na tym rynku w segmencie domów prefabrykowanych w konstrukcji drewnianej ogółem. W bieżącym roku szykuje się kolejny rekord - Danwood zbuduje 1550 domów – o 200 więcej niż rok wcześniej.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że firma z Bielska Podlaskiego jest jednym z największych graczy na wymagającym rynku niemieckim. Wysoka jakość naszych domów w połączeniu z atrakcyjną ceną przekłada się na wzrost popularności naszych domów na rynkach, na których jesteśmy obecni. Inwestycja w nową halę była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nasze domy – co roku liczba zamówień na domy Danwood wzrasta w tempie trzycyfrowym i aby spełnić oczekiwania klientów musimy dostosować nasze zdolności produkcyjne do zainteresowania nasza ofertą. To oznacza kolejne inwestycje oraz nowe miejsca pracy w naszym regionie – powiedziała Anna Roszczenko, dyrektor sprzedaży i marketingu w Danwood S.A.

Firma zatrudnia obecnie ponad 2100 pracowników, a w związku z uruchomieniem nowej hali władze spółki planują zatrudnić kolejne 60 osób.

(BL)

Danwood ma nową halę produkcyjną. Na pełnych obrotach będzie działać w przyszłym roku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama