Dla tych, co nie mogą usiedzieć na miejscu, BOSiR ma propozycję majówkową

Styl życia, mogą usiedzieć miejscu BOSiR propozycję majówkową - zdjęcie, fotografia

Wypoczynek na basenach, zabawa i zawody kajakowe na Dojlidach, zmagania lekkoatletów na Zwierzyńcu lub przejażdżka po Torze Wschodzący Białystok – majówkę można spędzić na wiele sposobów. Najlepiej aktywnie.

Dla tych, którzy nie wyjeżdżają z Białegostoku, a także dla wszystkich odwiedzających nasze miasto w pierwszych dniach maja, Białostocki Ośrodek Sporu i Rekreacji przygotował kilka atrakcji.

- Miejscem idealnym na aktywny wypoczynek dla całych rodzin jest Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. Czynny jest codziennie, także w dni świąteczne. Można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Tu mamy dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy. Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godz. 9.00-18.00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu do godz. 17.00). O szczegóły można pytać w kasie pod nr tel. 85 733 25 55 – informuje BOSiR.

Na Dojlidach są także place zabaw dla dzieci, siłowania na świeżym powietrzu, ścieżki spacerowe  miejsce na grilla i ognisko. Przez cały czas na Dojlidach dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

W sobotę, 4 maja będzie można obserwować zmagania kajakarzy. W południe na zalewie rozpocznie się VI Memoriał Ireneusza Skowrońskiego – Międzynarodowe i Ogólnopolskie Regaty Kajakowe. Zawody zostaną rozegrane w różnych kategoriach wiekowych.

W niedzielę, 5 maja Koło Wędkarskie „Szuwarek” organizuje na zalewie Spławikowe Mistrzostwa Koła Szuwarek.

Pierwsze dni maja to także dobra okazja by wybrać się na baseny. Grafiki pracy przedstawiają się następująco:

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a:

·         1 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30),

·         2 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30),

·         3 maja czynna w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30).

Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4:

·         1 maja nieczynna,

·         2 maja w godz. 6.00-22.00 (pływamy w godz. 6.15-21.30), w tym dniu brodzik będzie nieczynny,

·         3 maja nieczynna.

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c w dniach 1-3 maja będzie nieczynna.

Dokładne godziny zajętości poszczególnych torów warto sprawdzić wcześniej na stronie www.miejskoaktywni.pl (w zakładkach należy wybrać konkretny obiekt, następnie w rogu lewej strony wyświetli się harmonogram, godziny pracy można sprawdzić klikając w dany dzień).

W trakcie majówki tradycyjnie będzie także coś dla zawodników i kibiców lekkoatletyki. 3 maja w godz. 14.00-18.00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Zwierzyńcu odbędzie się 30. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

- Zapraszamy również na Tor Wschodzący Białystok. Na zakończenie majówki w niedzielę, 5 maja w godz. 11:00-13:00 i 13:30-15:30 organizujemy dwie sesje swobodnych jazd motocyklowych. To zajęcia skierowane do wszystkich miłośników motocykli, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności bez względu na wiek i posiadane doświadczenie – zaprasza BOSiR.

Koszt uczestnictwa w jazdach własnym motocyklem wynosi 75 zł brutto za dwugodzinną sesję i 38 zł za godzinną. Czas jazdy uzależniony jest od ilości motocykli obecnych na danej sesji. Opłata za dodatkowego kierowcę wynosi 30 zł brutto (15 zł podczas jazdy godzinnej) i pobierana jest na miejscu.

(Źródło i foto: BOSiR/ oprac. Cezarion)

Dla tych, co nie mogą usiedzieć na miejscu, BOSiR ma propozycję majówkową komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama