Artykuł sponsorowany, Dlaczego ludzie wpadają spiralę zadłużenia - zdjęcie, fotografia

W dzisiejszych czasach istnieje wiele rozwiązań umożliwiających otrzymanie dodatkowej gotówki. Nie ma znaczenia cel, na jaki wydamy otrzymaną kwotę. Wystarczy wypełnić kilka prostych punktów, a nasz portfel może zostać zasilony już dziś. O ile jest to świetne rozwiązanie dla wielu osób, jest to także wielkie zagrożenie. Prostota uzyskania pieniędzy staje się wielką pokusą, przez którą wiele z nas może wpaść w spiralę zadłużenia.

Pieniądze na wyciągnięcie ręki

Rynek pożyczkowy rozwija się prężnie, dzięki czemu mamy dostęp do bogatej oferty. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Istnieją także rozwiązania takie jak Matchbanker.pl, które w jasny i klarowny sposób prezentują oferty dostępne na rynku.

Pożyczki krótkoterminowe są świetnym rozwiązaniem na uzyskanie dodatkowej gotówki w szybki sposób. Jest to jednakże także ogromne zagrożenie dla osób, które nie wykorzystują tego rozwiązania w odpowiedni sposób.

Katastrofa finansowa

Jeśli jesteś przekonany o swojej zdolności do spłaty zaciągniętej pożyczki, nie masz się czego obawiać. Przestrzegając warunków wyszczególnionych w umowie, nie mamy czego się obawiać. Spłacając zobowiązanie w wyznaczonym terminie, wszystko przebiegnie bezproblemowo. Z drugiej strony, jeśli jednak twoja sytuacja finansowa nie jest stabilna i nie masz pewności, że uzbierasz wymaganą kwotę, powinieneś dobrze zastanowić się zanim zaciągniesz pożyczkę. Bardzo prawdopodobny jest scenariusz, gdzie z powodu braku gotówki decydujesz się na kolejne zobowiązanie. Masz wtedy na głowie dwa długi do spłacenia, co znacznie utrudnia wykonanie tego zadania. Jeśli nie spłacisz rat w wyznaczonym terminie, sytuacja powtórzy się. W tym momencie wpadasz w spiralę zadłużenia. Wysokość twojego zadłużenia przewyższa twoje dochody, tym samym uniemożliwiając wyjście na prostą z tej sytuacji. Odsetki stają się coraz wyższe, przez co budżet na twoje osobiste wydatki stale się pomniejsza.

Kontrola domowego budżetu

Istnieje jednak kilka sposobów, które uchronią się cię przed tą sytuacją. Przede wszystkim bardzo ważna jest systematyczna kontrola domowego budżetu. Pozwoli ci ona na utrzymanie kontroli nad wydatkami. Zapobiegnie wydawaniu pieniędzy na zbędne zakupy, tym samym zwiększając sumę na koncie oszczędnościowym.

Jeśli jednak jesteś zmuszony do pobrania pożyczki, weź tylko taką, którą jesteś w stanie spłacić. Poświęć więcej czasu na poznanie ofert dostępnych na rynku. Nie ma najmniejszego sensu brać pierwszą lepszą pożyczkę, albowiem może ci to przysporzyć wiele problemów.

Podpisując umowę, przeczytaj dokładnie każdy z punktów. Musisz być pewny do czego się zobowiązujesz. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy dostajesz rachunek na kwotę wyższą, niż się spodziewałeś.

Decydując się na pożyczkę, upewnij się, że jest ci ona niezbędna. Jeśli istnieją inne możliwości, takie jak zrezygnowanie z karnetu na siłownię bądź prenumeratę magazynu, zacznij od nich. Istotne jest także, aby aplikując o dodatkową gotówkę, mieć konkretny powód ku temu. Jeśli istnieje możliwość zwłoki i opłacenia tych wydatków z kolejnej pensji, zdecydowanie powinieneś to zrobić. Pamiętaj, że pożyczka to ostatnia deska ratunku. Jeśli masz szansę poradzić sobie finansowo bez niej, unikniesz zagrożenia związanego ze spiralą zadłużenia.

(BL)

Dlaczego ludzie wpadają w spiralę zadłużenia? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama