Dni Miasta Białegostoku w Muzeum Wojska

Kultura, Miasta Białegostoku Muzeum Wojska - zdjęcie, fotografia

Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci w dniach 20­22 czerwca na liczne atrakcje przygotowane w ramach obchodów Dni Miasta. Jako miejska instytucja kultury Muzeum aktywnie włącza się w kolejne obchody Dni Miasta.

Na weekend muzealnicy przygotowali wiele różnych, ciekawych propozycji. Tradycyjnie w tym okresie będzie można bezpłatnie zwiedzać ekspozycje stałe. W piątek 20 czerwca o godzinie 12.00 zapraszamy na otwarcie plenerowej wystawy „Białystok ­ Белосток”, pokazującej „siostrzaną” osadę, oddaloną o ponad 9 tys. kilometrów od naszego Białegostoku. Wystawę tworzą zdjęcia autorstwa Olgi Chaniewicz, byłej mieszkanki syberyjskiej wsi. Obrazy przeplatane są tekstami ilustrującymi przeszłość miejscowości oraz związanymi z nią wspomnieniami Olgi. Wystawa eksponowana będzie przy placu Jana Pawła II (za pomnikiem ks. J. Popiełuszki).

W tym samym dniu o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Suchowierskim, który opowie o swoich dwóch rowerowych wyprawach na Syberię. Pierwsza, samotna ekspedycja wiodła do syberyjskiego Białegostoku, druga wyprawa nosiła tytuł „Drogami pamięci. Sacha (Jakucja) 2014” i miała na celu upamiętnienie ofiar stalinowskich represji.

W sobotę 21 czerwca na placu Jana Pawła II o godzinie 17.30 i 18.30 zapraszamy na wyjątkowy spacer – oprowadzanie po wystawie plenerowej. Będzie można posłuchać osobistych wspomnień Pani Olgi Chaniewicz, która regularnie odwiedzała bliskich w syberyjskim Białymstoku. Wspomnienia o sianokosach, żniwach, autobusie, poziomkach, emocje i osobiste przeżycia zabiorą uczestników spotkania w niesamowitą, jedyną w swoim rodzaju podróż sentymentalną. Kto nie będzie mógł przyjść w sobotę zapraszamy też następnego dnia o godzinie 13.00, 14.00 i 15.00.

Natomiast w niedzielę w godzinach 12.00­14.00 zapraszamy na zajęcia najmłodszych. Dzieci w wieku 7­12 lat w ramach warsztatów plastycznych „Pamiątka z Białegostoku” będą mogły zmierzyć się z malowaniem na drewnie. Zajęcia plastyczne mają nie tylko rozwijać wyobraźnię i wrażliwość uczestników, ale też przybliżyć im w sposób niebanalny historię naszego miasta.

Zajęcia będą płatne 5 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona więc należy wcześniej zapisać dziecko na zajęcia. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 85 741 64 49.

(Źródło i foto: MW/ oprac. Kalina)

Reklama

Dni Miasta Białegostoku w Muzeum Wojska komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama