Piłka nożna, Białegostoku mają przyjechać kibice całej Polski - zdjęcie, fotografia

Celem zjazdu kibiców jest podpisanie paktu o nieagresji na terenie Podlasia. To oficjalna informacja zamieszczona na stronie internetowej stadionowioprawcy.net. Tyle, że ani data, ani miejsce nie jest przypadkowe. Zjazd kibiców z całej Polski ma odbyć się w najbliższą sobotę, 20 lipca, na Placu NZS. Bo z tego miejsca będzie też wychodził po zlocie kibiców – marsz równości.

Zlot kibiców z całej Polski jest inicjatywą kibiców Jagiellonii Białystok. Wydali specjalny komunikat, który podał też portal stadionowioprawcy.net. Na najbliższą sobotę, 20 lipca, zaprosili wszystkich kibiców z całego kraju, aby podpisać pakt o nieagresji. Zlot ma rozpocząć się punktualnie w samo południe i potrwać około dwóch godzin. Na tyle bowiem otrzymali pozwolenie legalnego zgromadzenia. Później w tym samym miejscu mają pojawić się aktywiści oraz osoby popierające środowiska LGBT, którzy mają wyruszyć w marszu równości ulicami Białegostoku.

Przekazujcie informację wszystkim znajomym kibicom, kolegom z osiedla, szkoły. Wszyscy o 12:00 widzimy się w centrum miasta. I jeszcze raz informuję o Pakcie o nieagresji, czyli taki jaki panuję na reprezentacji czy na Marszu Niepodległości 11 listopada. W ten weekend wszyscy Kibice mogą poruszać się w swoich barwach klubowych i nikt nie ma prawa powiedzieć złego słowa czy też podnieść ręki.

Również 20 lipca w Białymstoku odbędzie się marsz równości organizowany przez środowisko lesbijek, gejów, biseksualistów, transgenderycznych. Do naszego miasta ma przyjechać jakaś garstka zboczeńców z całej Polski, która pod przykrywką marszu równości chce przyciągnąć do siebie młodzież z naszego miasta i regionu. Każdy, kto choć trochę interesuję się tematem, to zapewne widział ich homoparady z Warszawy, Gdańska, Częstochowy gdzie w sposób jawny profanowano i wyśmiewano symbole religijne wiary chrześcijańskiej. Nie możemy pozwolić by poprzebierani pajace to samo uczynili w Białymstoku! Dlatego zbieramy się w centrum miasta w jak najliczniejszej grupie i działamy” – czytamy w komunikacie kibiców Jagiellonii Białystok zamieszczonym na stronie stadionowioprawcy.net.

Informacja ta lotem błyskawicy jest rozpowszechniana na grupach oraz na profilach kibicowskich z całego kraju. I jak można przeczytać w komentarzach, kibicom taka akcja bardzo przypadła do gustu. Chwalą białostockich kibiców Jagiellonii za inicjatywę, część z nich deklaruje przyjazd, inni – jak na kibiców przystało – kibicują akcji, bo sami nie będą mogli tego dnia dotrzeć do stolicy Podlasia.

Już dawno powinniśmy się wszyscy zjednoczyć bo jak nam zniszczą Polskę to i klubów nie będzie i wyjazdów i całej reszty. Idą ciężkie czasy za oknem już widać zbliżające się konfrontacje z żydami, banderowcami i lgbt , trzeba działać ponad podziałami w polskiej sprawie” – komentuje jeden z użytkowników Facebooka na profilu Stadionowi Oprawcy.

Brawo. Takie coś powinno być organizowane przynajmniej co kilka miesięcy w różnych miastach w Polsce, może wtedy społeczeństwo by się trochę opamiętało” – to komentarz innego internauty.

Jeśli faktycznie w sobotę do Białegostoku zjedzie tysiące kibiców, Policja może mieć więcej niż pełne ręce roboty. Tym bardziej, że ten zjazd będzie jedną z kilkudziesięciu inicjatyw podejmowanych przez różne środowiska i osoby prywatne, które nie godzą się lub nie chcą w Białymstoku marszu równości. Część kibiców zastanawia się czy w ogóle dojedzie do naszego miasta, bo obawiają się, że Policja będzie ich zatrzymywała w drodze i nie puści do dalszej jazdy. A przynajmniej nie na godzinę, kiedy ulicami miasta iść ma marsz równości. Czy tak się stanie? To z pewnością będzie wiadomo dopiero w dniu zlotu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Do Białegostoku mają przyjechać kibice z całej Polski komentarze opinie

 • gość 2019-07-18 14:29:35

  Treść komentarza...

 • gość 2019-07-18 19:03:42

  Cała odpowiedzialność za ewentualne ekscesy spadnie na marszałka kosickiego. Sprowokował bardzo niebezpieczne zamieszanie to niech teraz stanie na czele tych "prawdziwych" polaków.

 • gość 2019-07-19 00:48:23

  Śmieszni jesteście z tym "marszałek winny". Nie trzeba było gadać że marsz na piknik rodzinny nie może się odbyć. Nie trzeba było odmawiać bezprawnie. Sąd wam przypomniał jakie jest prawo a prezydent się znowu skompromitował. Sami to nagłośniliście swoją głupotą.

 • gość 2019-07-19 00:50:42

  Śmieszni jesteście z tym "marszałek winny". Nie trzeba było gadać że marsz na piknik rodzinny nie może się odbyć. Nie trzeba było odmawiać bezprawnie. Sąd wam przypomniał jakie jest prawo a prezydent się znowu skompromitował. Sami to nagłośniliście swoją głupotą.

 • gość 2019-07-19 17:20:54

  Na wy to mówiono w czasach których pewnie nie pamiętasz. A co do sądu to mógłbyś wyjaśnić dzisiejszy wyrok. Prezydent kompromituje się dosyć często. Prawdziwi katolicy niosący słowa miłości mają zjechać do Białegostoku w celu zawarcia paktu o nieagresji ? No brawo bo dotychczas jak podawała policja przyjeżdżali z kastetami i nożami.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama