Wiadomości, prezydenta wpłynęła petycja przeciwko marszowi równości - zdjęcie, fotografia

Kiedy trwa jeszcze internetowa zbiórka podpisów w sprawie planowanego w Białymstoku marszu równości, inne podpisy w tej samej sprawie wpłynęły do prezydenta Białegostoku. W ciągu kilku dni na papierowych formularzach z załączoną do nich petycją podpisało się prawie 1900 mieszkańców Białegostoku.

Odkąd tylko pojawiła się informacja o planowanym na 20 lipca marszu równości w Białymstoku, dość mocno zareagowali mieszkańcy naszego miasta. W zdecydowanej większości sprzeciwiają się organizacji takiego wydarzenia w stolicy Podlasia. Różne środowiska podjęły wszelką aktywność, aby nie dopuścić do tego, żeby taki marsz przeszedł ulicami Białegostoku.

Informowaliśmy niedawno na naszych łamach, że Radni POKO na ostatniej sesji Rady Miasta nie zdecydowali się podjąć dyskusji w sprawie stanowiska, jakie przygotował klub Prawa i Sprawiedliwości. A stanowisko to miało wezwać prezydenta Białegostoku do podjęcia działań mających zapobiec organizacji tego marszu. Równolegle mieszkańcy sami zaczęli przejawiać inicjatywę w tym względzie. Jedną z nich jest trwająca cały czas internetowa akcja z petycją w sprawie zakazania marszu równości, którą podpisało już ponad 5 tys. ludzi (informowaliśmy o tym TUTAJ). Drugą podjęła inna grupa białostoczan, która także przygotowała petycję i zebrała prawie 1900 podpisów w formie papierowej.

My mieszkańcy miasta Białegostoku, miasta miłosierdzia Bożego, którego patronem jest Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko, składamy na ręce Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego sprzeciw podpisany przez wielu białostoczan.

Sprzeciwiamy się i równocześnie nie wyrażamy zgody na marsz równości organizowany przez stowarzyszenie pod nazwą Tęczowy Białystok, które zapowiedziane jest w naszym mieście.

Z Białegostoku zdeklarowanych osób o odmiennej orientacji seksualnej jest mała garstka, która jest szanowana przez nasze społeczeństwo. Tak naprawdę nie są to protesty miejscowych środowisk ale organizowane w skali międzynarodowej akcje, na które przyjeżdżają te same osoby, by sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia ze zjawiskiem, które dotyczy szerokich rzesz. Parady równości, które do tej pory odbyły się w Polsce zaprzeczają fundamentalnym prawom rodziny, pięknu człowieczeństwa kobiety oraz mężczyzny i są okazją do szyderstwa z prawd wiary.

W celu realizacji obyczajowej rewolucji aktywiści LGBT+ posługują się hasłem „tolerowania” i „respektowania” mniejszości seksualnych. Za to wobec każdego, kto odważa się pokazywać o jakie konkretnie mniejszości chodzi oraz jakie są ostateczne cele ich działania, środowiska te wyrażają się w sposób wulgarny i pogardliwy do osób mających odmienne poglądy. A zachowanie takie przeczy głoszonym przez nich zasadom tolerancji. Narzucaniem swoich poglądów odbierają nam prawa obywatelskie, w tym wolność słowa i sumienia. W dobie demokracji każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów ale nie ma przyzwolenia na narzucanie swoich poglądów innym.

Szanujemy każdego człowieka takim jakim jest ale sprzeciwiamy się propagowaniu rozwiązłości seksualnej i zachowań demoralizujących, które mają miejsce podczas przemarszu osób zgromadzonych w imię ideologii LGBT+. Osoby będące przypadkowymi przechodniami stają się uczestnikami gorszącego spektaklu, które miały miejsce między innymi na zorganizowanych w czerwcu tego roku paradach w Gdańsku i w Warszawie.

Społeczeństwo miasta Białegostoku nie wyraża zgody na parady uderzające szczególnie w środowisko katolickie, obrażanie uczuć religijnych mieszkańców Białegostoku, profanacji wszystkiego co dla nas święte, nie wyraża zgody na demoralizację naszych dzieci i młodzieży. Pytamy za arcybiskupem Jędraszewskim: Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać?

Głęboko wierzymy, że Pan Prezydent Tadeusz Truskolaski uwzględni nasz sprzeciw i jako katolik podejmie właściwą decyzję.

Z wyrazami szacunku

mieszkańcy Białegostoku” – brzmi cała treść petycji.

Jedna z inicjatorek tej petycji przekazała naszej redakcji w minioną środę, że podpisy w liczbie 1870, wraz z petycją, zostały już złożone w urzędzie miejskim w Białymstoku. Prezydent teraz będzie musiał ustosunkować się do jej treści, jak też i żądania mieszkańców Białegostoku w sprawie, w którą się zaangażowali. Co zrobi Tadeusz Truskolaski w związku z takim wnioskiem na razie nie wiadomo. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika jednak, że zakazu marszu wydawać nie będzie i pozwoli, aby przeszedł ulicami Białegostoku. Przekazał również, że jedynie nie udzieli patronatu temu wydarzeniu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Do prezydenta wpłynęła już petycja przeciwko marszowi równości komentarze opinie

 • gość 2019-06-27 13:21:07

  Od kiedy kiedy car Truskolaski słucha mieszkańców , nigdy

 • gość 2019-06-27 18:40:14

  Ale za to stwarza pozory, typu: konsultacje obywatelskie, gdzie wybudowac boisko, a gdzie parking. Natomiast w sprawach zasadniczych zachowuje poprawnośc polityczną wobec linii ideowej swoich plenipotentów

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 08:44:36

  Ilu mieszkańców liczy sobie Białystok ? A ilu podpisało petycję...?
  Skąd więc u licha p.Redaktor wie że " większość" jest przeciw tęczowemu marszowi ?
  W kółko te same prawicowe obsesje dyżurnej komentatorki i moralistki DDB ! Czy DDB to jest biuletyn PiS i ... abp. Jędraszewskiego ??? Proponuję więcej luzu, świat jest bardziej piękny i Białystok jest nie tylko brunatny, jest bardziej kolorowy niż Wam się wydaje.. Niechaj tęcza zaprasza do uśmiechu a nie do zaciskania pięści !

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 17:09:20

  Nie dla marszu ! Chca tolerancji a sami jej nie mają. U mnie prezydent jest skreslony I mojego glosu wiecej nie otrzyma.

 • Justyna - niezalogowany 2019-06-28 21:20:46

  Szanujemy każdego człowieka takim jakim jest ,ale ...

 • Justyna - niezalogowany 2019-06-28 21:29:30

  Cytat-Wikipedia....Według badań przeprowadzonych w krajach zachodnich stałe zachowania homoseksualne wykazuje 2–7% ludzi[39][40][42][43][44][45][46][47][48][49][50], a orientację homoseksualną deklaruje 1,4% kobiet i 2,8% mężczyzn[51][52]. W Stanach Zjednoczonych najwięcej mężczyzn deklarujących orientację homoseksualną lub biseksualną to Latynosi – 3,7%. Wśród osób pochodzących z Azji badanie nie wykazało osób o orientacji homo- lub biseksualnej. Biali i czarni mężczyźni deklarowali odpowiednio 3,0% i 1,5%. Wśród kobiet najwięcej deklarujących orientację homo- lub biseksualną należy do rasy białej 1,7%. Pozostałe grupy etniczne deklarowały: kobiety czarne 0,6%, Latynoski 1,2% i kobiety pochodzenia azjatyckiego 0%. Mniejszości seksualne w 12 największych miastach USA to 9,2% mężczyzn i 2,6% kobiet. Na terenach wiejskich to 1,3% mężczyzn i 0% kobiet. Wyższy poziom wykształcenia jest powiązany z większym udziałem osób homoseksualnych i biseksualnych. Wśród osób, które nie ukończyły szkoły średniej 1,6% mężczyzn i 0,4% kobiet to mniejszości seksualne, wśród osób po studiach 3,3% mężczyzn i 3,6% kobiet to mniejszości seksualne[51].
  A W BIAŁYMSTOKU GARSTKA, DZIWNE MIASTO, LUDZIE ZYJĄ W UKRYCIU!sĄ NIEWIDOCZNI... to nie znaczy , że ich nie ma - liczby mówią same za siebie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-29 16:54:38

  Jestem tolerancyjny. W swoich domach mogą sodomić i gomorzyć

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama