Styl życia, sieci handlowych dociera porcja dobra - zdjęcie, fotografia

Kolejna duża sieć handlowa zainteresowana jest naturalnymi przekąskami Porcja Dobra produkowanymi przez firmę Pure Life. Od czerwca można je znaleźć także na półkach ze zdrową żywnością w drogeriach Rossmann.

To drugi poważny dystrybutor po Kauflandzie, który wprowadził do swojej oferty słodycze podlaskiej firmy, wytwarzane tylko z naturalnych składników: owoców i orzechów. Przekąski cieszą powodzeniem, a sklepy zamawiają kolejne partie w szybszych terminach niż przewidywały pierwotne uzgodnienia.

- Jesteśmy przekonani, że dzieje się tak dlatego, że nasze słodycze są dobre jakościowo i smakowo, że trafiliśmy w gusta konsumentów – mówi Anna Ananczikowa, współwłaścicielka marki Pure Life. – Pracujemy też nad nowymi produktami. Kolejne premiery już jesienią.

Firma wypuściła linię Porcja Dobra na rynek w ubiegłym roku. Tworzą ją naturalne przekąski: owocowe listki, bakaliowe krążki i kostki z niespodzianką, które poza słodyczami zawierają zabawkę i Dobrokartę, czym marka wpisuje się w nurt tzw. sharingu. Najbardziej ekskluzywną wersją Porcji Dobra są kulki, sprzedawane w formie małej bombonierki. Chętnie kupowane są jako upominek, np. na zakończenie roku szkolnego itp. Każdą z przekąsek wyróżnia krótka etykieta. Słodycze zawierają maksymalnie cztery naturalne składniki, w tym bardzo cenne z odżywczego punktu widzenia orzechy czy karob.

Linię spopularyzowały w pierwszej kolejności internetowe sklepy ze zdrową żywnością, takie jak np. Bee.pl czy bdsklep.pl. Teraz zainteresowały się nią sieci handlowe. Przekąski Porcja Dobra dostępne są w wybranych sklepach Rossmann. Można je kupić także poprzez stronę internetową sieci.

Marka, by przekonać dystrybutorów i konsumentów do swoich produktów stosuje m.in. sprawdzoną metodę marketingową tzw. sampling. Do większych zamówień dodaje pule artykułów przeznaczonych do bezpłatnego rozdawania wśród klientów.

- To się sprawdza. Klienci są zazwyczaj  nieufni wobec nowych produktów, a już szczególnie dotyczy to grupy towarów spożywczych dla dzieci. Jednak wielu z nich po spróbowaniu naszych słodyczy przyznaje, że są wyjątkowo smaczne, na młodszych wrażenie robi też estetyczne, kolorowe opakowanie – mówi Anna Ananczikowa, która jest przekonana, że firma stworzyła produkt trafiający w niszę na rynku, będący zdrową alternatywą dla popularnych łakoci z niespodzianką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. – To wtedy kształtuje się większość nawyków żywieniowych. Dobrze aby były one zdrowe, a nasze słodycze takie są. Lepiej zapakować dziecku do plecaka słodycz, który bogaty jest w witaminy i mikroelementy, zdrowe tłuszcze oraz naturalne cukry niż wysokoprzetworzone wyroby. Wielu rodziców ma już taką świadomość – dodaje Anna Ananczikowa.

Marka prowadzi także rozmowy z innymi dużymi dystrybutorami. Niektóre są już mocno zaawansowane. Wkrótce więc Porcję Dobra będzie można kupić w innych sieciowych sklepach.

(UD)

Reklama

Do sieci handlowych dociera porcja dobra komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama