-4°C bezchmurnie

Dobry rok dla firmy KAN. W planach dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia

Gospodarka, Dobry firmy planach dalszy rozwój wzrost zatrudnienia - zdjęcie, fotografia

Ubiegły rok minął spółce KAN pod znakiem ekspansji zagranicznej i inwestycji w rozbudowę Centrum logistyczno-produkcyjnego w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tym roku spółka planuje kolejne inwestycje i zwiększenie załogi.

W związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży systemów instalacyjnych KAN-Therm za granicą w ubiegłym roku KAN inwestował w rozbudowę swojej sieci dystrybucyjnej na nowych, również egzotycznych rynkach. Obecnie produkty spółki eksportowane są do prawie 60 krajów, a sieć dystrybucji obejmuje swym zasięgiem Europę, znaczną część Azji, sięga również Afryki.

By sprostać rosnącej liczbie zamówień w 2017 r. spółka kontynuowała inwestycje w nowej hali produkcyjnej w Centrum logistyczno- produkcyjnym przy ul. Karpińskiego. Obecnie trwają tam prace nad dalszą rozbudową hali produkcyjnej oraz budynku magazynu, ruszyła też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego. Rok minął spółce też pod znakiem systematycznych inwestycji w park maszynowy - w obiekcie zamontowano nowoczesne linie technologiczne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

Na pierwsze półrocze 2018 r. planowany jest zakup nowej linii do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową oraz kolejnych czterech wtryskarek do produkcji kształtek tworzywowych.

KAN potrzebuje pracowników do obsługi nowych linii i dlatego chce zatrudnić ok. 30 osób - 10 w Centrum logistyczno-produkcyjnym przy ul. Karpińskiego, gdzie potrzebni są operatorzy maszyn CNC - wytłaczarek i wtryskarek - i kolejnych 10 w hali w Kleosinie - operatorów maszyn do obróbki metali. Firma poszukuje też 10 narzędziowców do wytwarzania form do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

- Oferujemy bardzo dobre warunki pracy w nowej hali, wyposażonej w nowoczesny park maszynowy i linie produkcyjne, dobre wynagrodzenie i opiekę socjalną - zachęca Jan Kaczan, wiceprezes KAN.

Przedsiębiorstwo w ramach swojego programu praktyk i staży współpracuje z białostockimi szkołami technicznymi i Politechniką Białostocką, dzięki której częściowo zaspokaja swoje zapotrzebowanie na dobrze wykształcone kadry.

(P. Walczak / Foto: mat. pras.)


Dobry rok dla firmy KAN. W planach dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia komentarze opinie

  • ........ - niezalogowany 2018-01-20 23:30:21

    "...dobre wynagrodzenie i opiekę socjalną" BUHAHAHAHAHAHAHA

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl