Wiadomości, Dobry Start kolejna instytucja oferuje wnioski przez internet - zdjęcie, fotografia

Od 1 sierpnia istnieje możliwość złożenia wniosku o świadczenie z programu "Dobry Start" za pomocą kreatora na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. To jedna z instytucji, które umożliwiają wypełnienie i elektroniczną wysyłkę wniosku przez swój system informatyczny. Wystarczy skorzystać ze swojego profilu na PUE ZUS.

Program "Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Przysługuje ono raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wniosek należy złożyć najpóźniej do końca listopada.

Osoby, które jeszcze nie mają profilu PUE, a chcieliby skorzystać z możliwości złożenia wniosku "Dobry Start", w każdej chwili mogą to zrobić. Wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, wejść na www.zus.pl, w zakładkę PUE, a następnie samodzielnie przejść system rejestracji. W celu pełnej rejestracji profilu konieczne jest jego uwierzytelnienie. Można to zrobić w ZUS. Jest to niezbędne z uwagi na ochronę danych klientów. Wówczas pracownik ZUS na podstawie danych z dowodu osobistego potwierdza (zaufanie profilu) dane nowego użytkownika. Profil PUE ZUS można także założyć przy okazji wizyty ZUS, korzystając z pomocy pracownika sali obsługi klienta, który od razu go uwierzytelni.

PUE ZUS to pierwszy polski e-urząd, dzięki któremu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. PUE pozwala wyznaczenie wizyty w placówce ZUS, określając dogodny dla siebie termin i godzinę, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Obecnie liczba osób zarejestrowanych na platformie ZUS to 3,159 mln użytkowników.

(P. Walczak / Foto: pixabay.com)

Dobry Start: kolejna instytucja oferuje wnioski przez internet komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama