Wiadomości, Dobrze wiedzieć więcej ubezpieczeniach społecznych Można wygrać indeks wymarzoną uczelnię - zdjęcie, fotografia

Jeszcze tylko kilka dni zostało, by podjąć decyzję i zgłosić swój udział w "Lekcjach z ZUS". Instytucja ta zachęca do tego nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. Termin mija 15 listopada. Na zwycięzców olimpiady czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich indeksy na uczelnie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już po raz szósty realizuje program "Lekcje z ZUS" dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Treści zawarte w projekcie odpowiadają wymaganiom stawianym w podstawie programowej zarówno w przedmiocie wiedzy o społeczeństwie, podstawie przedsiębiorczości, jak i wielu innych związanych z ekonomią czy przedmiotami zawodowymi.

Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory wzięło w nim udział 229 tysięcy uczniów z całej Polski. Tylko w ubiegłym roku  w województwie podlaskim w projekcie uczestniczyło 634 uczniów - informuje Katarzyna Krupicka z białostockiego oddziału ZUS.

Na najlepszych czekają indeksy prestiżowych uczelnie. Wśród nich jest Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Gdański i wiele innych.

"Lekcje z ZUS" to cztery zajęcia lekcyjne, podczas których młodzież pozna zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowie się m.in., jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. To również dawka praktycznej wiedzy dla przyszłych przedsiębiorców. Choć temat nie jest łatwy, ZUS proponuje m.in. prezentacje multimedialne i materiały wideo, które urozmaicą każdą z lekcji - opowiada Katarzyna Krupicka. - Oczywiście etap końcowy to olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji oraz indeksy na uczelnie. Nagrody przewidziane są również dla zwycięskich szkół oraz nauczycieli prowadzących.

Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w "Lekcjach z ZUS" oraz zgłosić szkołę do olimpiady, mogą liczyć na wsparcie koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych. Zgłoszenia szkół do udziału w projekcie przyjmuje Alicja Koczta: tel. 85 748 66 50, [email protected] Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: MRPiPS oraz MEN, można znaleźć na stronie www.zus.plw zakładce "Edukacja z ZUS".

(P. Walczak / Foto: pixabay.com)

Dobrze wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Można wygrać indeks na wymarzoną uczelnię komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama