Dojlidy przed inauguracją. Na początek wizyta w Toruniu

Sport, Dojlidy przed inauguracją początek wizyta Toruniu - zdjęcie, fotografia

W niedzielę białostockie Dojlidy zaczną trzeci sezon w Lotto Superlidze. Ekipa ze stolicy Podlasia w poprzednim sezonie zajęła spadkową lokatę w Superlidze. Mimo to białostoczanie nie spadli do I ligi kupując sobie miejsce od Spójni Warszawa, którą nie było stać na występy w najwyższej lidze tenisowej.

- Czeka nas trudna inauguracja, ale nie jesteśmy bez szans na dobry wynik - powiedział Zengyi Wang

Białostoczanie rozgrywki zainaugurują meczem wyjazdowym. Rywalem będzie beniaminek Energa KTS Toruń.

- To klub prężny pod względem sportowym i finansowym, a Toruń to liczący się w kraju ośrodek tenisa stołowego. Dlatego spadek tej drużyny był dużym zaskoczeniem, ale pobyt w pierwszej lidze trwał tylko rok.  Energa wzmocniła się  i zbudowała mocny zespół, który trudno będzie pokonać - mówił menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Rywale Dojlid ściągnęli z Bogorii Grodzisk Mazowiecki Chińczyka Chuanxi Hana, pozyskali też Francuza Abdela Salifou, a skład uzupełniają Polacy Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa.

- To mocna kadra, w której nie ma słabych punktów. Dlatego nikt nie wymienia naszego inauguracyjnego rywala w gronie dostarczycieli punktów. Przeciwnie, wielu fachowców uważa, że zespół z Torunia sporo zamieszania  - zaznacza Piotr Anchim.

Mimo to grający trener Dojlid zapowiada walkę o zdobycz punktową. 

- Znam wszystkich zawodników rywali i uważam, że żaden z nich nie jest poza naszym zasięgiem. Chcemy udanie rozpocząć sezon i z takim nastawieniem rozpoczniemy mecz - podsumował Wandżi.

Obok grającego trenera, barw naszego klubu będzie bronić młodzież: 19-letni Yongyin Li i rok od niego młodszy Przemek Walaszek.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 18. Za tydzień w piątek Dojlidy zagrają przed własną publicznością. Rywalem będzie ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

(Przemysław Sarosiek/ Foto: Robert Kruk)

Dojlidy przed inauguracją. Na początek wizyta w Toruniu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama