Sport, Dojlidy przed sezonem - zdjęcie, fotografia

Są wprawdzie wakacje, ale tenisiści stołowi Dojlid Białystok szykują się do kolejnego sezonu w Lotto Superlidze. Rozgrywki rozpoczną się 12 września kiedy to białostoczanie na własnej hali zagrają z AZS Politechnika Rzeszów. Celem ekipy jest utrzymanie w lidze.

W Białymstoku pojawią się też w pierwszej rundzie: Energa KTS Toruń, Warta Kostrzyn, Dekorglass Działdowo, AZS AWFiS Gdańsk oraz Pogoń Lębork. Z pozostałymi rywalami nasza drużyna zagra na wyjazdach. Regułą jest to, że kibice zobaczą Dojlidy u siebie w kolejkach nieparzystych (pierwszej, trzeciej itd.).

- Terminarz, jak terminarz. Wiadomo, że prędzej, czy później trzeba zagrać z każdym i dać z siebie wszystko. Nowością jest to, że - z małym wyjątkiem - nie wolno będzie przekładać spotkań, więc kibice będą oglądać swoje drużyny w regularnych odstępach czasu. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie mecze drugiej kolejki, w tym nasz, teoretycznie wyjazdowy, z Gwiazdą Bydgoszcz, zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie – powiedział menadżer Dojlid Piotr Anchim.

W najbliższej rundzie barwy Dojlid reprezentować będą: Wang Zeng Yi, Jakub Chojnacki, Yongyin LI, Piotr Michalski, Marcin Olszewski, Paweł Piszczatowski, Przemysław Walaszek.

Podobnie jak w poprzednim sezonie ciężar zdobywania punktów spoczywal będzie na trójce: Wandżi, Li i najmłodszym w ekipie: Walaszku. 

- Jesteśmy zadowoleni z postawy drużyny w minionym sezonie i liczymy na jej rozwój w kolejnym. Planem ambitnym jest powtórzenie szóstego miejsca, co da nam prawo gry w fazie play-off, a planem minimum – spokojne utrzymanie się. Wierzymy, że naszym atutem będzie gra deblowa, która pojawi się w meczach nadchodzących rozgrywek – dodał Piotr Anchim.

Zwraca uwagę fakt, że w naszej kadrze jest tylko jeden obcokrajowiec – Yongyin Li. Podobnie jest tylko w AZS AWFiS Gdańsk i Pogoni Lębork, a beniaminek Warta Kostrzyn zagra wyłącznie krajowym składem.

(Ejs/ Foto: pixabay.com/ table-tennis)

Dojlidy przed sezonem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama