14°C bezchmurnie

Dokładnie za tydzień Miasto Białystok zagra z WOŚP

Kiedy: 2018-01-14 , godzina: 09:00

Wiadomości, Dokładnie tydzień Miasto Białystok zagra WOŚP - zdjęcie, fotografia

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się 14 stycznia. Miasto Białystok wspiera finansowo tę akcję.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania pieniędzy na wsparcie polskiej medycyny. Zbiórka funduszy odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1,7 tys. sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tys. wolontariuszy.

Celem 26. finału WOŚP jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

– Mam nadzieję, że ta akcja będzie cieszyła się dużą popularnością w naszym mieście, a białostoczanie wesprą osoby najbardziej potrzebujące, wymagające opieki medycznej – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na białostockiej scenie 14 stycznia 2018 roku wystąpią artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne. Będą to zarówno gwiazdy znane w Polsce, jak i zespoły lokalne (Blue Mahoe, Mniej Więcej, Roki, Tuhaj Bej, Magda Bereda & Dziemian, Big Day, Łydka Grubasa, Skaner, Katarzyna Cerekwicka, Cochise). Oprócz głównych atrakcji na Rynku Kościuszki, na mieszkańców czekają niezwykłe wydarzenia w całym mieście. Tradycyjnie nie zabraknie także przejazdu specjalnego pociągu po „zapomnianej” trasie Czeremcha-Cisówka.

W akcję włączają się także instytucje kultury, kluby, kawiarnie, miejsca zabaw dla dzieci czy lokalni przedsiębiorcy. Wszystko po to, by pokazać, że nasze miasto potrafi z powodzeniem zaangażować się we wspólne działania na rzecz bezinteresownej pomocy. Wydarzenie wspiera także finansowo Miasto Białystok. Ponadto białostocki sztab WOŚP działa w miejskim budynku przy ul. Św. Rocha 3.

Więcej informacji znajduje się na stronie wosp.bialystok.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Dokładnie za tydzień Miasto Białystok zagra z WOŚP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl