Wiadomości, który uderzył straży pożarnej generalnego remontu wyburzenia - zdjęcie, fotografia

Dom na ulicy Grodzieńskiej w Sokółce, w który uderzył kilka dni temu pojazd straży pożarnej, nie nadaje się do zamieszkania. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził jednoznacznie, że stwarza on zagrożenie.

Są tylko dwie dobre informacje w związku z wypadkiem, do którego doszło kilka dni temu w Sokółce. Okazało się, że ranni w wypadku strażacy, ani kierowca osobówki, nie odnieśli poważnych obrażeń. Druga dobra wiadomość to taka, że dom w który wjechał wóz gaśniczy, był ubezpieczony, zaś w momencie zdarzenia, wewnątrz był tylko właściciel domu, ale przebywał w innym pomieszczeniu, które nie ucierpiało. To tyle, jeśli chodzi o dobre wiadomości związane z tym zdarzeniem.

Złych informacji jest niestety więcej niż dobrych. Straż Pożarna straciła drogi wóz gaśniczy, który służył w potrzebie. Jeszcze nie wiadomo czy będzie można go naprawić, czy stanie się kompletnie bezużyteczny. Zniszczenia są bardzo duże, podobnie jak w domu mieszkalnym, w który uderzył. Okazały się na tyle poważne, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował o wyłączeniu go z użytkowania – co oznacza, że rodzina, która w tym domu mieszkała, nie może do niego wrócić. Aktualnie ludzie ci mieszkają u swoich krewnych i będą musieli poczekać na pieniądze z ubezpieczenia, aby znaleźć sobie później nowe lokum.

To wszystko stało się z powodu wypadku drogowego. Przypominamy, że kierowca pojazdu osobowego nagle wjechał na ulicę, po której pędziła straż pożarna na sygnałach, ponieważ jechała na akcję do palącego się domu. Kierujący wozem strażackim nie miał jak wyminąć osobówki, ale odbił nieco kierownicę, aby zminimalizować skutki uderzenia w pojazd, z tym, że wjechał w dom jednorodzinny. Po analizie nagrania z tego zdarzenia ustalono, że kierujący wozem gaśniczym strażak, podjął właściwą decyzję.

- Poszkodowanymi w pierwszej kolejności zajęli się strażacy jadący drugim pojazdem do tego samego pożaru. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala na badanie. Na szczęście obeszło się bez poważnych obrażeń i zostali wypisani do domu – informował kilka dni temu mł. bryg. Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

W tej chwili dom jednorodzinny został zabezpieczony specjalnymi płytami oraz folią, ale nie nadaje się do zamieszkania. Właściciele na krótko przed zdarzeniem przeprowadzili w nim dość poważne remonty. Niestety, ale teraz będą musieli najprawdopodobniej poszukać innego lokum, albo zdecydować się na znacznie poważniejszy remont z naprawą konstrukcji włącznie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: osp.pl)

Dom, w który uderzył wóz straży pożarnej - do generalnego remontu lub wyburzenia komentarze opinie

  • Adam - niezalogowany 2019-05-26 06:00:46

    Na szczęście dom był ubezpieczony? A co za róznica skoro to i tak z OC wozu czy tam jednostki straży pożarnej.... Przecież to nie dom wjechał w wóz bojowy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama