-4°C bezchmurnie

Dorsze, śledzie i łososie szczególnie polecane w lutym

Wiadomości, Dorsze śledzie łososie szczególnie polecane lutym - zdjęcie, fotografia

Dostawa ryb do Białegostoku już wkrótce. Firma Rybna Kraina z Kołobrzegu, która raz w miesiącu odwiedza stolicę województwa podlaskiego, w drugiej połowie lutego zamierza dostarczyć białostoczanom dziesiątki kilogramów ryb świeżych i wędzonych oraz rozmaitych przetworów rybnych. Ale by załapać się na najbliższy kurs, trzeba dość szybko podjąć decyzję o zakupach.

Zamówienia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem strony internetowe www.rybna-kraina.pl. W razie wątpliwości na pytania chętnie odpowie Katarzyna Smolińska, właścicielka firmy, dostępna pod numerem 784 369 727.

Kołobrzescy dostawcy regularnie odwiedzają Białystok. Ich oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem tutejszych smakoszy, o czym świadczy rosnąca liczba zamawiających. Świeże ryby dostarczane są tutaj dzięki temu, iż ojciec pani Katarzyny jest armatorem, stąd też gwarantuje dostęp do kutrów praktycznie od razu po ich powrocie do portu. Następnie produkty wędrują do opakowań wypełnionych lodem i lądują w specjalistycznym samochodzie chłodni. Z kolei wędzone pozyskiwane są z zaprzyjaźnionych z Rybną Krainą i sprawdzonych miejscowych wędzarni.

Obecnie największe transporty docierają do Białegostoku. Mieszkańcy na tyle zaufali firmie Katarzyny Smolińskiej, że trafia tu więcej ryb niż do innych polskich miast. Rekordowy był oczywiście grudzień, ale i w styczniu białostoczanie kupili przeszło 150 kilogramów.

- Najbliższą dostawę planujemy na koniec miesiąca, do 16 lutego przyjmujemy zamówienia. O konkretnej dacie przyjazdu zawsze informujemy klientów, ponieważ trudno dokładnie przewidzieć kilka tygodni wcześniej, jak będzie wyglądała sytuacja na morzu, czy nie będzie sztormu itd. - wyjaśnia Katarzyna Smolińska.  

W lutym szczególnie poleca dorsze, śledzie, szproty i łososie. Jak tłumaczy - teraz właśnie na te gatunki panuje odpowiedni sezon, przez co są najsmaczniejsze.

(Piotr Walczak)


Dorsze, śledzie i łososie szczególnie polecane w lutym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl