Motoryzacja, Dostać najszybciej Trasy Generalskiej korka będzie skoro będzie - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek, 16 kwietnia, urzędnicy ustami dyrektorki Zarządu Dróg Miejskich zapewniali, że nie będzie korków, jeśli kierowcy w związku z budową Węzła Porosły skierują się na Trasę Generalską. A skoro urzędnicy mówią, to z pewnością wiedzą co mówią. Więc to, co podawali sobie internauci na facebookowej grupie Kolizyjne Podlasie, ilustrując zresztą treści zdjęciami, zapewne nie miało miejsca.

Kilkukilometrowe korki na Trasie Generalskiej utrudniały ruch. Choć można mówić w tym przypadku o niemal całkowitym paraliżu tego ruchu. Ciężki transport stał w sznurze już od Dziesięcin aż do wylotówki na Warszawę. Jeszcze dłuższy sznur TIR-ów ustawił się od strony Augustowa w kierunku Białegostoku, aby w ogóle dostać się do Trasy Generalskiej. Tak wyglądał poświąteczny wtorek w Białymstoku. Sytuacja ta jest ściśle związana z budową Węzła Porosły.

Wiadomo było, że kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami i o tym ostrzegaliśmy na naszych łamach – zresztą za urzędnikami, którzy starali się przygotować na tę sytuację. Tyle, że przygotowana przez nich organizacja ruchu w związku z trwającą budową, chyba nie do końca zdała egzamin. A miało być inaczej.

- Jeżeli chodzi o przepustowość przy jakimś takim stałym ruchu, bo tylko o tym możemy mówić, to są duże straty czasu. Bo to obciążenie na wlotach jest bardzo różne, w zależności od godzin i pory dnia. I dlatego też pracownicy wykonawcy, przy pomocy też straży i policji, jeśli zajdzie taka potrzeba – bo na przykład utworzy się korek bardzo długi, załóżmy do Elewatorskiej – wtedy będą wypuszczani ci na lewo i zostanie przytrzymany ten potok od miasta, od Kleeberga. To jest bardziej efektywne, bo w miarę potrzeb – mówiła Bożena Zawadzka, dyrektorka Zarządu Dróg Miejskich w białostockim magistracie, argumentując brak potrzeby zamontowania tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Potok zdecydowanie przerodził się bardzo szybko w ogromną rzekę TIR-ów, które zablokowały przejazd w kierunku Warszawy na kilka kilometrów. Wcześniej ta sama Bożena Zawadzka, jeszcze przed zmianą organizacji ruchu, w związku z budową Węzła Porosły zapewniała, że kierowcy jadący od strony Warszawy do Białegostoku lub poza nasze miasto, powinni kierować się na Trasę Generalską, bo wówczas będzie można jechać płynnie. Niestety, to nie zadziałało. Po skierowaniu się na Trasę Generalską, też trzeba było stać w korku. Najgorzej oczywiście i tradycyjnie już było przy dojeździe na estakadę wyprowadzającą ruch w kierunku Augustowa. Choć mówiąc o wyprowadzaniu ruchu, to zabrzmiało zbyt hucznie.

Pierwszy dzień objazdu w Porosłach. Pewnie przez kilka-kilkanaście miesięcy tak będzie... Omijać Trasę Generalską szerokim łukiem...” – napisał Zbigniew na grupie Kolizyjne Podlasie.

Korek o godzinie 14:30 kończył się na wysokości parku dinozaurów” – pisał na tej samej grupie Marek.

Popiełuszki od Sikorskiego stoi w kierunku torów. Być może to będzie codzienność w związku z prowadzonym tędy objazdem do Elewatorskiej?” – pytała Edyta.

Za chwilę będzie jeszcze gorzej, kiedy zaczną się intensywne prace na Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Wylotówka na Augustów zapcha się na amen. Ale skoro urzędnicy prawidłowo zaplanowali roboty drogowe, to kierowcy powinni być spokojni. Ewentualnie postoją w kilometrowych korkach. Co w umysłach urzędników nie jest jakieś problematyczne, gdyż wystarczy dostać się do Trasy Generalskiej… I tam już można stać do woli.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Kolizyjne Podlasie)

Dostać się jak najszybciej do Trasy Generalskiej, bo tam korka nie będzie. A skoro nie będzie, to nie ma! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama