Gospodarka, Dotacje mają trafić beneficjentów także przyszłym - zdjęcie, fotografia

Łącznie 13 konkursów o wartości 152 mln zł – Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął na wtorkowym posiedzeniu, 22 października, harmonogram konkursów na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na 2020 rok.

To już końcówka programu regionalnego w tej perspektywie finansowej, dlatego warto skorzystać z tych naborów. Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dotacje na prace badawczo-rozwojowe (termin naboru – marzec), wyjazd na targi (marzec) czy usługi doradcze (luty).

Samorządy mogą wziąć udział w konkursie na tworzenie terenów inwestycyjnych (styczeń) czy też infrastruktury biznesowej, w tym inkubatorów przedsiębiorczości (luty). Nabór przewidziany jest również na rozwój usług elektronicznych w administracji (kwiecień) i na tzw. zrównoważoną mobilność miejską, czyli inwestycje w transport publiczny (luty). Warto skorzystać również z dofinansowania na kompleksowe wsparcie gospodarki wodno-ściekowej i na zwiększenie dostępności do linii wodociągowych oraz poprawę jakości wody pitnej (czerwiec).

Szpitale mają okazję uzyskać wsparcie na inwestycje, m.in. w zakresie chorób układu krążenia, nowotworowych, układu kostno-stawowo-mięśniowego, układu oddechowego, chorób psychicznych (kwiecień).

Dofinansowanie będzie można uzyskać również na: programy podnoszące aktywność zawodową i zdolność do zatrudnienia (kwiecień), tworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3 (marzec) i zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej(maj).

Harmonogram konkursów dostępny na stronie RPOWP – link do strony.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion)

Dotacje mają trafić do beneficjentów także w przyszłym roku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama