Wiadomości, Droga pożarowa która może kosztować życie drzew - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy ulicy Parkowej 14 oburzeni są planami wycinki drzew przed ich blokiem. Wycinka wynika podobno z potrzeby budowy drogi pożarowej. Tymczasem droga pożarowa przy budynku już jest!!!

Dyrektor Departamentu Urbanistyki Agnieszka Rzosińska podczas ostatniej sesji Rady Miasta stwierdziła, że magistrat zrobił ze swej strony wszystko, aby drzewa przy budynku Parkowa 16 zachować. To miejsce na planie zagospodarowania jest oznaczone jako zieleń urządzona. Drzewa zostały zbadane i ocenione jako zdrowe. Powinny być zachowane.

Niestety decyzje dotyczące dróg pożarowych rozpatrywane są na innym etapie. W tym przypadku będą to pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej Adama Mickiewicza i osoba ze Straży Pożarnej.

Podczas sesji pytałem Wiceprezesa Spółdzielni – kto zajmuje się sprawą wycinki drzew? Nie chciał ujawnić nazwiska. Ale za wszelkie akty i dokumenty spółdzielni odpowiada przecież Prezes. Obecnie funkcję prezesa pełni Elżbieta Choińska tel. 085 741-64-34. Do Niej właśnie należy zadzwonić i wyrazić swą opinię w tej sprawie.

Warto też napisać list na adres: [email protected]

Drugi telefon i drugi list należy wykonać do Sekretariatu Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP tel.: (85) 653-73-28, (85) 653-76-40, (85) 743-54-16, e-mail [email protected]

Warto zadać trzy pytania

1. Dlaczego planowana jest wycinka drzew przy budynku Parkowa 14, skoro droga pożarowa już tam jest? I skoro jest wystarczająco dużo miejsca, aby istniejącą drogę pożarową poszerzyć bez konieczności wycinania tylu drzew?!

2. Dlaczego droga pożarowa jest projektowana akurat przy budynku, gdzie droga pożarowa istnieje już od lat? Czy wszystkie budynki mają takie drogi pożarowe? Jak wiele w ogóle nie ma dróg pożarowych?

3. Kiedy zostaną zbudowane drogi pożarowe do pozostałych budynków Spółdzielni Mieszkaniowej Mickiewicza? I dlaczego zaczyna się od budynku, który drogę pożarowa już ma?

Jeżeli jesteście członkami Spółdzielni Mickiewicza, warto dopisać w liście do Prezes Spółdzielni „Pani zaangażowanie w tą sprawę zaważy na mojej decyzji podczas wyborów Rady Nadzorczej Spółdzielni”.

I już na zakończenie. Osiedle Mickiewicza boryka się z olbrzymim problemem braku parkingów. To nie tylko problem ulicy Parkowej, ale też Grottgera, Słowackiego, Konopnickiej i Orzeszkowej. Osiedle zbudowano w latach 60-tych. Gdy tylu samochodów po prostu nie było.

Na wspomnianej już sesji Rady Miasta wystąpił jeden z mieszkańców ulicy Grottgera. Mieszkańców którzy protestują przeciwko planom dewelopera, aby w podwórku między blokami umieścić kolejny budynek. Zdaniem mieszkańców budowa naruszyć może fundamenty sąsiednich budynków. Mieszkaniec powiedział tak:

- Zamiast wstawiać nam kolejne budynki, dajcie nam przestrzeń do życia!

Tego potrzebują mieszkańcy! Zamiast poszerzać ulice i dostawiać kolejne bloki trzeba zbudować w końcu dwupoziomowy parking. Bo inaczej żadna droga pożarowa nie pomoże!

(Wojciech Koronkiewicz)

Droga pożarowa, która jest może kosztować życie drzew komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama