Wiadomości, Duże pieniądze strażaków - zdjęcie, fotografia

Zakup specjalistycznych pojazdów, sprzętu, ale także umundurowania to planowany efekt dotacji przyznanych podlaskim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej. W środę (07.08.) w Starostwie Powiatowym w Sokółce Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wiesława Burnos, członek zarządu oraz radny wojewódzki Paweł Wnukowski wręczyli symboliczne czeki z dotacjami włodarzom gmin z powiatów: sokólskiego, suwalskiego, augustowskiego i monieckiego.

• 547 tys. zł. – taka łączna kwota dotacji została przyznana jednostkom OSP z gmin powiatów: sokólskiego, suwalskiego, augustowskiego i monieckiego.

• 25 – tyle gmin otrzymało 7 sierpnia dotacje dla jednostek OSP;

• 2 mln zł – przeznaczył w tym roku Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup sprzętu gaśniczego dla podlaskich strażaków.

Marszałek Kosicki swoje wystąpienie rozpoczął od przywitania obecnych strażaków z jednostek OSP, podkreślając, że to oni najczęściej są jako pierwsi są na miejscu zdarzenia i dbają o nasze bezpieczeństwo. Dlatego, jak zaznaczył, tak ważne są przekazane dotacje. Są one niezbędne, by strażacy mieli odpowiednie umundurowanie i sprzęt do ratowania życia ludzkiego.

Dla nas to wielki zaszczyt, że możemy symbolicznie przekazać te pieniądze – mówił marszałek Artur Kosicki. – Od początku kadencji mówiliśmy o bezpieczeństwie. Dla nas jest ono jednym z priorytetów. Dlatego w tym roku przyznaliśmy na wsparcie podlaskich strażaków - ochotników dotacje o łącznej wartości 2 mln zł, a więc o wysokości jakiej w historii Zarządu Województwa Podlaskiego jeszcze nie było. Wierzę, że te pieniądze się przydadzą i, że zostaną bardzo dobrze wykorzystane.

Wdzięczności z przekazanego wsparcia nie ukrywał gospodarz spotkania Piotr Rećko, starosta sokólski.

Bezpieczeństwo we wszystkich sondażach jest uznawane za najbardziej istotną wartość – powiedział starosta. – Dlatego dziękuję marszałkowi województwa, całemu zarządowi, za to, że ten element tak mocno, poprzez przyznawane środki, promujecie.

Jedną z gmin, która otrzymała dotację (w wysokości 33 tys. zł) jest Filipów.

Pieniądze przeznaczymy na umundurowanie i sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego – powiedział Tomasz Rogowski, wójt gminy. – Wsparcie dla jednostek OSP jest stale potrzebne. Tym bardziej dziękujemy marszałkowi Kosickiemu i całemu zarządowi za dotację i prosimy o to, by pamiętali o nas w przyszłości.

Za wsparcie udzielone strażakom dziękowali także obecni na uroczystości podlascy posłowie: Kazimierz Gwiazdowski i Mieczysław Baszko.

Zarząd Województwa Podlaskiego i radni wojewódzccy podjęli bardzo dobrą decyzję o zwiększeniu środków finansowych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. To prawie dwukrotnie więcej niż było w ubiegłym roku – podkreślił poseł Gwiazdowski. – To świetne uzupełnienie środków finansowych przekazywanych z rządu.

W uroczystym przekazaniu czeków uczestniczyli także przedstawiciele samorządu terytorialnego różnego szczebla. Uroczystości uświetniła Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Kalina)

Duże pieniądze dla strażaków komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama