10°C słabe opady deszczu

Dużo amerykańskich filmów reklamowych jest do obejrzenia

Kiedy: 2017-11-16 , godzina: 20:30

Kultura, Dużo amerykańskich filmów reklamowych obejrzenia - zdjęcie, fotografia

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe wydarzenie kulturalne w Białymstoku. Za niecały miesiąc rozpoczyna się przegląd filmów krótkometrażowych Żubroffka 2017 r. Z tej okazji, w imieniu organizatora, zapraszamy na Before Festiwalu Żubroffka, w którym zostanie zaprezentowany Amerykański Film Reklamowy 2016. Warto więc wybrać się do Kina Forum.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku i na Podlasiu w terminie 6 – 10 grudnia 2017 roku. Dlatego, na kilka tygodni przed tegoroczną ŻUBROFFKĄ zapraszamy na wyjątkową krótkometrażową ucztę! Będzie to niezwykły pokaz aż 25 edycji zestawu filmów reklamowych z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Amerykański Film Reklamowy 2016 (AICP 2016 Show “The Art & Technique of the American Commercial”) to 25 zestaw filmów reklamowych nagrodzonych przez jury złożone z przedstawicieli przemysłu reklamowego w USA.

Oprócz dużej dawki inspiracji w zakresie reżyserii, zdjęć, montażu, dźwięku, efektów specjalnych i grafiki, taśma ta jest też specyficznym obrazem współczesnej Ameryki, można powiedzieć – kraju zwykłych ludzi i ich codziennych problemów. W nagrodzonych reklamach nie zabrakło gwiazd muzyki, sportu, sztuki, takich jak: Tiger Woods, Rory McIlroy, Gwen Stefani, artysta street-artowy JR i inni.

Amerykańskie filmy reklamowe zostały włączone do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA). Natomiast w naszym kraju projekcje tej taśmy odbywają się w ramach współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Euroshorts. W Białymstoku będą wyświetlone tylko raz w Kinie Forum.

Before Festiwalu ŻUBROFFKA – Amerykański Film Reklamowy 2016

(16 listopada 2017 r., czwartek, godz. 20.30, kino Forum, ul. Legionowa 5. Wstęp wolny)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Dużo amerykańskich filmów reklamowych jest do obejrzenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl