Dokładnie za miesiąc rozpocznie się największy festiwal muzyczny w województwie podlaskim. Na terenie Politechniki Białostockiej przez dwa dni przewinie się cała plejada artystów nurtu disco i disco polo. Impreza jest całkowicie bezpłatna dla uczestników. Całość będzie transmitowała na żywo Telewizja Polsat.

Można się zastanawiać jakim cudem w stolicy muzyki disco polo nie odbył się jeszcze żaden poważny festiwal prezentujący artystów i ich dokonania właśnie w tym gatunku muzycznym? Na festiwale z muzyką disco polo przyjeżdżają tysiące Polaków między innymi do Ostródy czy Stężycy. Przez dwa dni przewija się nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Dużą imprezę disco polo ma również Warszawa. Do tej pory Białystok nie był gospodarzem ani jednego tego rodzaju wydarzenia, choć to z naszego regionu i miasta pochodzą największe gwiazdy disco polo.

To się zmieni już za miesiąc. W dniach 3-4 sierpnia na terenie Politechniki Białostockiej odbędzie się po raz pierwszy festiwal „Disco pod Gwiazdami”, na którym wystąpią artyści nie tylko nurtu disco polo, ale także między innymi Maryla Rodowicz, zespół Feel czy Doda. Z zespołów nurtu disco polo pojawią się czołowe zespoły, więc będzie okazja zobaczyć na żywo choćby zespół Boys, Classic, Top Girls czy Miłego Pana.

- Jest to festiwal, w którym wystąpi bardzo szeroka plejada gwiazd zarówno muzyki polskiej, jak i zagranicznej. Festiwal, który cieszy się już dużą tradycją, bardzo dużą oglądalnością. Jest to jedna z największych tego typu imprez muzycznych w Polsce w roku 2019 i nie boję się tego powiedzieć – i największą tego typu imprezą w historii naszego województwa – powiedział marszałek województwa podlaskiego, który wspólnie z telewizją Polsat jest organizatorem festiwalu „Disco pod Gwiazdami”.

Oprócz dobrej zabawy i słuchania największych hitów muzycznych impreza ma promować województwo podlaskie. Marszałek liczy na to, że przyjedzie tu wiele osób, nawet z odleglejszych zakątków Polski. Przy okazji będą mieli możliwość spędzenia czasu w Białymstoku, poznania jego najładniejszych zakątków, ale również odleglejszych części regionu – między innymi choćby Augustowa, jezior mazurskich czy też i Puszczy Białowieskiej.

- Mamy się czym poszczycić i mamy się czym pochwalić. Całość będzie transmitowana na żywo w telewizji Polsat. Tak, że mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawili, wszyscy wyjadą z pozytywną energią z województwa podlaskiego i jeszcze raz przypomnę 3 – 4 sierpnia 2019 rok, teren Politechniki Białostockiej. Wszystkich serdecznie jako marszałek województwa podlaskiego wspólnie z zarządem zapraszamy – zaprasza Artur Kosicki, marszałek województwa.

W związku z tym, że festiwal będzie trwał dwa dni, muzycznie będą się one różnić. Pierwszego dnia pod hasłem „Miłość w Białymstoku” artyści będą wykonywali piosenki o miłości, w tym również wielkie przeboje między innymi Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość” czy Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną”. Drugiego dnia natomiast usłyszymy światowe hity wszechczasów jak choćby „Samba De Janeiro” albo „Aserejé” zespołu Las Ketchup.

- „Disco pod Gwiazdami” jest organizowane przez telewizję Polsat po raz szósty, ale pierwszy raz na Podlasiu. Osobiście bardzo się z tego cieszę, bo uwielbiam Podlasie, często tu bywam i tak jak powiedział pan marszałek, wyjeżdżam zawsze z wielką energią, bo jest to ciepłe, słoneczne miejsce, pełne sympatycznych ludzi, otwartych. Tak, że bardzo się cieszę na ten festiwal, że będzie właśnie w Białymstoku – powiedziała Ewa Wojciechowska, przedstawicielka telewizji Polsat.

Prowadzący festiwal „Disco pod Gwiazdami” też będą doskonale bawić publiczność. Są nimi Joanna Liszowska oraz Misiek Koterski, zaś z rodzimych prezenterek zobaczymy Laurę Mancewicz. Całość imprezy jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich. To dodatkowy atut, który może do Białegostoku ściągnąć spore grono uczestników. Warto dodać, że poprzednie edycje miały około 2 milionów widzów.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Dwa dni i dwie noce z „Disco pod gwiazdami” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama