21°C słabe opady deszczu

Dwa medale trafiły do białostockich szachistów

W zakończonych we wtorek (8 sierpnia) we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich, podopieczny Szkółki Szachowej w Białymstoku, reprezentujący MUKS Stoczek 45 Białystok Krzysztof Wojtacha został Mistrzem Polski do lat 8.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Krzysiek ma 7 lat, zaś w drodze po tytuł walczył z rok starszymi przeciwnikami. Uzyskał imponujący, budzący podziw całej szachowej Polski wynik 11 zwycięstw w 11 partiach.

- To niezwykle rzadkie wydarzenie, zwłaszcza dla zawodnika z "młodszego rocznika". To drugi mistrzowski tytuł Krzyśka w tym roku. W czerwcu zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski do lat 7, jest więc aktualnie podwójnym szachowym Mistrzem Polski – komentuje Jarosław Galej, Prezes Stowarzyszenia Szkółka Szachowa, instruktor sportu szachy.

Wyniki końcowe można odczytać tutaj: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4331/final_standings&11.html

W grupie dziewcząt do lat 10 brązowy medal wywalczyła 9-letnia Klara Szczotka, także podopieczna Szkółki Szachowej. To już trzeci ogólnopolski sukces Klary. W 2016 roku zdobyła brązowy medal w szachach klasycznych i srebrny w błyskawicznych do lat 8. Oboje pracują aktualnie pod okiem trenera Rafała Roszkowskiego.

Wszystkie wyniki końcowe są dostępne pod tym linkiem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4336/final_standings&11.html

W galerii zdjęć można zobaczyć kolejno: Fot.1 Krzysztof Wojtacha z cennymi trofeami, Fot. 2 Krzysztof Klara Szczotka, tuż po dekoracji zwycięzców, Fot. 3 Krzysiek Wojtacha na najwyższym stopniu podium (szachy szybkie do lat 8), Fot. 4 podium dziewcząt do lat 10 i Klara Szczotka – pierwsza z prawej.

(BL)


Dwa medale trafiły do białostockich szachistów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl