10°C słabe opady deszczu

Dwa sukcesy białostockich lekkoatletów

Sport, sukcesy białostockich lekkoatletów - zdjęcie, fotografia

To był udany weekend dla białostockich lekkoatletów startujących w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Zawody rozegrano w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, a dwoje białostoczan osiągnęło w nich znakomite wyniki. Dla Wojciecha Nowickiego było to potwierdzenie świetnej formy jaką prezentuje tego lata. Z kolei Klaudia Kardasz ustanowiła nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą.

Weekend w nadmorskim Władysławowie był szczególnie udany dla Klaudii Kardasz. Zawodniczka białostockiego Podlasia zajęła drugą lokatę ustępując Paulinie Guba z AZS UMCS Lublin. Klaudia ma jednak ogromne powody do zadowolenia, bo ustanowiła nowy rekord życiowy. W czwartej próbie białostocka lekkoatletka pchnęła kulę na odległość 18,30 metrów. 

Bardzo dobrze poradził sobie Wojciech Nowicki. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich, który ostatnio regularnie pokonywał swojego głównego rywala Pawła Fajdka. Białostoczanin po ustanowieniu rekordu życiowego na zawodach na Węgrzech (81,85) w Cetniewie poradził sobie nieco słabiej. Mimo to kolejny raz przekroczył granicę 80 metrów - 80,13. Triumfował Paweł Fajdek, który pchnął kulę trochę dalej - 80,57.

Nieźle poradziła sobie także pochodząca z Augustowa Maria Andrejczyk, która wróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami. Zawodniczka suwalskiej Hańczy rzuciła oszczep na odległość 52,91 zajmując 2. lokatę i ustępując Marcelinie Witek - 56.67 m.

(PS/ Foto: bialystok.pl)


Dwa sukcesy białostockich lekkoatletów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl