25°C bezchmurnie

Dyrektor Lasów Państwowych z Giżycka został pobity przez aktywistę

Wiadomości, Dyrektor Lasów Państwowych Giżycka został pobity przez aktywistę - zdjęcie, fotografia

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku informuje, że 14 lipca 2017 r. doszło do napaści na Dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie.

Od słów do czynów – tak można określić sytuację, do której doszło kilka dni temu w Giżycku. Do Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku zgłosił się Pan Adrian Grzegorz, działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z Dyrektorem ZTiS LP w Giżycku, odnośnie otrzymanego wezwania do zapłaty za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Dyrektor Jerzy Rosiński zgodził się na rozmowę i zaprosił gościa do gabinetu. Rozmowa od początku była nieprzyjemna. Pan Adrian Grzegorz groził dyrektorowi Rosińskiemu paragrafami przepisów prawa unijnego oraz powiedział, że nie zgadza się z otrzymanym wezwaniem i porwał je na strzępy, po czym rzucił nim w twarz dyrektora Rosińskiego.

Dyrektor ZTiS LP w Giżycku natychmiast wyprosił aktywistę z gabinetu. Jednak nie spodziewał się zupełnie takiej sytuacji, która nastąpiła chwilę później. Został uderzony w twarz przez Pana Adriana Grzegorza, po czym na moment stracił świadomość. W chwili napaści w gabinecie dyrektora obecny był jego zastępca, a przez otwarte drzwi gabinetu całą sytuację obserwowali również inni pracownicy Zakładu.

Po uderzeniu napastnik próbował opuścić gabinet dyrektora, jednak został zatrzymany przez jego zastępcę oraz pracowników działu technicznego. Na miejsce natychmiast została wezwana Policja, która spisała dane napastnika oraz zeznania poszkodowanego i świadków. Sprawa pobicia Dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku trafi do sądu.

- Dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku jako kierownik jednostki Lasów Państwowych jest zobowiązany do dbania o interesy Skarbu Państwa. Blokady sprzętu do pozyskiwania drewna powodują wymierne straty dla zakładu. Jako regionalny zakład Lasów Państwowych, ZTiS LP w Giżycku jest powołany do wykonywania zadań gospodarczych w Lasach Państwowych. W związku w powyższym Dyrektor ZTiS LP w Giżycku w uzgodnieniu z przełożonymi podjął decyzję o obciążeniu uczestników blokad poniesionymi stratami – wyjaśniają pracownicy Lasów Państwowych w Białymstoku.

Do tej pory Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku wysłał 78 wezwań. Skierowanie pozwów do sądu uzależnione jest od efektów wysłanych wezwań do zapłaty.

(Źródło: bialystok.lasy.gov.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: MRJ)

Dyrektor Lasów Państwowych z Giżycka został pobity przez aktywistę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl