16°C rozproszone chmury

Dyskryminowany walczy o wyższą pensję choć należy do grona najbogatszych

Wiadomości, Dyskryminowany walczy wyższą pensję choć należy grona najbogatszych - zdjęcie, fotografia

Taki biedny, taki poszkodowany i taki dyskryminowany, że wielu ludzi nawet dało się na to nabrać. Tymczasem Tadeusz Truskolaski od wielu lat należy do grona najbogatszych prezydentów w Polsce. Z oświadczenia majątkowego za miniony rok wynika, że jest w pierwszej dziesiątce najbardziej majętnych gospodarzy miast.

Radni tak mocno dyskryminowali Tadeusza Truskolaskiego, że w ciągu dwóch lat udało mu się dość znacząco poprawić własną sytuację materialną. Niezmiennie też znajduje się w ścisłej czołówce wśród najbogatszych w Polsce prezydentów miast. I to właśnie w porównaniu do dwóch lat wstecz Tadeuszowi Truskolaskiemu z pozycji dwunastej udało się wskoczyć na ósmą pod względem majętności.

Wydawać by się mogło, że w świetle oświadczenia majątkowego, obniżenie mu wynagrodzenia przez radnych, nie będzie aż nadto dokuczliwe. Z tym, że najwyraźniej prezydent lubi mieć bardzo dużo wszystkiego, więc i cyfr na odcinku z wypłaty również. Być może ktoś inny miałby więcej samokrytyki wobec życia na koszt podatnika, ale Tadeusz Truskolaski woli przedstawiać się jako ofiara prześladowań politycznych. W rzeczywistości jest raczej bystrym politykiem, który wie jak pomnażać swój kapitał z pieniędzy publicznych. A trzeba wiedzieć, że jego składniki wynagrodzenia jako prezydenta miasta, jak też i pracownika uczelni, pochodzą z kieszeni podatników.

Niezmiennie od wielu lat najbogatszym prezydentem pozostaje Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Tuż za nim i także niezmiennie od lat, znajduje się Hanna Gronkiewicz – Waltz, sprawująca urząd w stolicy. Trójkę zamyka Paweł Adamowicz – gospodarz Gdańska. W pierwszej piątce znajduje się jeszcze Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia oraz Jacek Jaśkowiak – kierujący magistratem w Poznaniu. Gospodarze miast posiadają oszczędności, nieruchomości, mieszkania i drogie samochody. Większość dochodów otrzymywana jest z tytułu sprawowania urzędu, choć często dorabiają – podobnie jak prezydent Białegostoku – na uczelniach lub pomnażają dochody na handlu akcjami różnych spółek giełdowych.

Tadeusz Truskolaski może pochwalić się łącznym majątkiem opiewającym – według oświadczenia majątkowego – na ponad milion złotych. Jeszcze dwa lata temu znajdował się na dwunastym miejscu wśród prezydentów polskich miast pod względem zamożności. W ostatnim roku nastąpiło przesunięcie na pozycję ósmą.

Teraz Tadeusz Truskolaski walczy w sądzie z radnymi o swoje wynagrodzenie. W ubiegłym roku radni zdecydowali o obniżeniu mu pensji o nieco ponad 3,5 tysiąca złotych miesięcznie. Twierdził, że to wstyd, żeby prezydent miasta zarabiał tak mało w porównaniu do innych. Podnosił także argument o dyskryminacji stosowanej przez radnych PiS. Ale jak widać z oświadczenia majątkowego, o dyskryminacji raczej mowy być nie powinno, skoro Tadeusz Truskolaski znajduje się w czołówce najbogatszych. Czy w takiej sytuacji walka o większe pieniądze płacone z kieszeni mieszkańców jest zasadna, pozostawiamy opinii czytelników.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Dyskryminowany walczy o wyższą pensję choć należy do grona najbogatszych komentarze opinie

  • gość 2017-06-13 23:12:06

    Stolic wojewódzkich jest 16 skoro jest na 8 czyli jest w połowie a nie w czołówce. Są kłamstwa zwykłe, bezczelne i statystyki. Proszę rzetelnie podchodzić do swojej dziennikarskiej pracy, chyba że ma pani swoich czytelników za debili.

  • Agnieszka Siewiereniuk Siewiereniuk 2017-06-14 02:02:59

    W samym województwie podlaskim jest trzech prezydentów, a tylko jedno miasto wojewódzkie. Nie wstyd komentować bez pojęcia? Pytanie, kto w tym wypadku okazał się debilem pozostawiam otwarte

  • gość 2017-09-28 13:53:54

    Te pseudo dziennikarka Maciorowska to taki pisowski bulterier :), a jej pseudo artykuły są naprawdę żałosne. Zwłaszcza te dotyczące p. Truskolaskiego. Majątek opiewający na milion .... a co to w dzisiejszych czasach było ? Dom i mieszkanie w dobrej dzielnicy. Ale zawsze znajdzie sie jakaś zawistna hiena, w tym przypadku pani Maciorowska :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl