Wiadomości, Dyżurny policjant Białegostoku zapobiegł tragedii Wielkiej Brytanii - zdjęcie, fotografia

Nadal czujny i skuteczny. Mowa o koledze białostockich policjantów, który sam jest policjantem od niemalże 26 lat, a dyżurnym od 2009 roku. Tym razem Piotrek – jak o nim mówią – zapobiegł tragedii, do której mogło dojść na terenie Wielkiej Brytanii. To dzięki trafnemu łączeniu faktów oraz właściwemu i błyskawicznemu przekazaniu informacji Policji w Londynie, historia miała szczęśliwe zakończenie.

Nadal czujny i skuteczny. Mowa o koledze białostockich policjantów, który jest policjantem od niemalże 26 lat, a dyżurnym od 2009 roku. Tym razem funkcjonariusz policji zapobiegł tragedii do której mogło dojść na terenie Wielkiej Brytanii. To dzięki trafnemu łączeniu faktów oraz właściwemu i błyskawicznemu przekazaniu informacji Policji w Londynie, historia miała szczęśliwe zakończenie.

Do zgłoszenia doszło w minioną niedzielę, 20 października, około godz. 16.20. Wtedy na telefon podlaskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, jako przedstawiciel jednej z pogrzebowych firm na terenie województwa lubuskiego. Rozmówca poinformował policjanta, że otrzymał zamówienie na dwie trumny, przy czym druga przewidziana była dla samego zamawiającego. Klient ten dodał, że jest mu niezbędna, gdyż wkrótce chce popełnić samobójstwo.

Dyżurny zlokalizował adres zameldowania mężczyzny na terenie Białegostoku. Przybyły na miejsce patrol Policji ustalił, że desperat obecnie przebywa na terenie Wielkiej Brytanii. Ale dyżurny, za pośrednictwem Międzynarodowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, natychmiast przekazał pakiet informacji londyńskiej Policji, która udała się pod wskazany adres i podjęła skuteczną interwencję.

Reasumując… Dzięki profesjonalizmowi dyżurnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku historia miała szczęśliwe zakończenie.

- Piotrku, tak trzymaj przez kolejne lata! – gratulują mu i przekazują słowa wsparcia koledzy z naszej białostockiej komendy.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Dyżurny policjant z Białegostoku zapobiegł tragedii w Wielkiej Brytanii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama