Działacze społeczni wyróżnieni podczas Gali Ekonomii Społecznej

Wiadomości, Działacze społeczni wyróżnieni podczas Ekonomii Społecznej - zdjęcie, fotografia

W Piątnicy odbyła się Gala Ekonomii Społecznej zorganizowana przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie było okazją do uhonorowania osób działających w trzecim sektorze, rozdano również czeki dotacyjne podmiotom rozpoczynającym swoją działalność.

- Trzeci sektor jest niezwykle ważny z punktu widzenia miasta. Osoby z nim związane aktywnie działają na rzecz danej społeczności lokalnej. Jestem dumny, że ekonomia społeczna bardzo dobrze rozwija się w Łomży. Mamy sporą liczbę stowarzyszeń i fundacji. Jako miasto staramy się również wspierać działalność trzeciego sektora poprzez różne inicjatywy – mówił uczestniczący w wydarzeniu prezydent Mariusz Chrzanowski.

Wydarzenie zgromadziło liczne grono osób związanych z działalnością trzeciego sektora. Oprócz licznych wykładów, nie zabrakło podziękowań dla tych najbardziej zaangażowanych. Wyróżnieni zostali społecznicy czy osoby reprezentujące lokalne fundacje i stowarzyszenia. Przekazano ponadto czeki dotacyjne fundacjom i stowarzyszeniom.

- Łomża, jak i cały subregion łomżyński są kolebką ekonomii społecznej. Jest tu bardzo pozytywna atmosfera do współpracy i dialogu – podkreślał prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Paweł Backiel.

Według Aleksandry Wołocznik z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa łomżyńskie organizacje pozarządowe mają wiele ciekawych pomysłów, są bardzo aktywne i różnorodne. Ale jak dodaje muszą "jeszcze bardziej się aktywizować i składać jak najwięcej wniosków".

- Województwo podlaskie w kwestii ilości napływu wniosków FIO wypada dość słabo. W ubiegłym roku wpłynęło do nas ich łącznie 3200, a z podlaskiego było tylko 119 – mówiła.

Certyfikaty Podlaskiego Żubra NGO'S otrzymali:

Teresa Steckiewicz – założycielka i prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych i Hospicjum Świętego Ducha w Łomży, Wyróżniona Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Województwa Łomżyńskiego" (1998).

Grażyna Czajkowska – przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów oraz wiceprzewodnicząca  Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Jan Karczewski – prezes zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Łomży.

Czeki dotacyjne otrzymały następujące podmioty:

Fundacja Student na swoim

Naturall Sp. z.o.o non-profit

Fundacja DR.OTIS

Fundacja DWA SERCA

Spółdzielnia Socjalna FENIX

Spółdzielnia Socjalna Uśmiech Zdrowia

Spółdzielnia Socjalna Gryfin

Fundacja Działań Lokalnych LOGOS

Fundacja Inicjatyw Lokalnych Media Polska

(Źródło i foto: UM w Łomży/ oprac. Kalina)

Działacze społeczni wyróżnieni podczas Gali Ekonomii Społecznej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama