16°C słabe opady deszczu

Dzielne dzieciaki zaczynają swoje pokazy już w niedzielę

Kiedy: 2017-06-18 , godzina: 12:00

Kultura, Dzielne dzieciaki zaczynają swoje pokazy niedzielę - zdjęcie, fotografia

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne, spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata, parady to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Białymstoku. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

Już w sobotę 17 czerwca do Białegostoku przyjechały uzdolnione dzieci z Gruzji, Litwy i Słowacji. Przez dwa tygodnie wraz z innymi uczestnikami z Podlasia wezmą udział w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. Przez pierwsze dwa tygodnie młodzi artyści będą mieszkać u białostockich rodzin.

- Nie możemy się już doczekać młodych artystów – mówi Łukasz Szczepański, organizator Brave Kids w Białymstoku. – Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestników Brave Kids łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. W tym roku do Białegostoku przyjadą m.in. romskie dzieci ze słowackiej grupy prowadzonej Fundację Good Romani Fairy Kesaj, gruzińska formacja Zahessi 5, której członkowie grają na tradycyjnych narodowych instrumentach oraz Zespół Folklorystyczny Seltinis z Litwy. Dołączy do nich również polski zespół Rideto z Domu Dziecka w Krasnem.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

18 czerwca – piknik integracyjny, Dom Dziecka w Krasnem

19 czerwca, godz. 18:00 – pokazy artystyczne grup Brave Kids, Dom Dziecka w Krasnem

19 – 30 czerwca – warsztaty artystyczne dla uczestników projektu - Dom Dziecka w Krasnem (19-23.06), Uniwersyteckie Centrum Kultury, Bialystok, ul. Ciołkowskiego 1 (26-30.06)

26 – 30 czerwca – warsztaty dla dzieci rodzin goszczących

30 czerwca, godz. 18:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids – Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok, ul. Ciołkowskiego 1

Finałowy spektakl we Wrocławiu – kup bilet i wesprzyj projekt

Po dwóch tygodniach spędzonych w Białymstoku „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie z uczestnikami projektu, którzy przyjadą tam z pozostałych miast, będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Z powodu dużego zainteresowania publiczności, w tym roku dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17:00 i 19:00.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już w sprzedaży i można je nabywać online na stronie Ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro m.in. w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn. Bilety będzie można nabyć również przed spektaklami w kasach w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Środki zebrane z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem ponad 130 dzieci podczas drugiego etapu tegorocznej edycji projektu.

(BL)

Dzielne dzieciaki zaczynają swoje pokazy już w niedzielę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl