Wiadomości, Dzień Seniora aktywizować osoby starsze - zdjęcie, fotografia

Już po raz trzeci Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje "Dzień Seniora". To ogólnopolska akcja, której celem jest aktywizacja osób starszych i popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Tegoroczna edycja zorganizowana jest pod hasłem "Zdrowi, bezpieczni, aktywni". Uroczystość odbędzie się 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku przy ulicy Mickiewicza 3.

Co roku na terenie całego kraju organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także podczas których mogą skorzystać z porad ekspertów ZUS z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących im świadczeń, waloryzacji czy zatrudnienia na emeryturze.

Dzięki współpracy ZUS z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, seniorzy będą mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny, jak również skorzystać z porad specjalistów. Oprócz tego celem akcji jest również aktywizacja społeczna osób starszych, które dzięki przygotowanym wydarzeniom i atrakcjom będą mogły spotkać się z innymi i spędzić aktywnie czas.

Tegoroczny "Dzień Seniora" zbiega się z 85-leciem powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. My ze swojej strony chcielibyśmy przybliżyć  ciekawą historię naszej instytucji i pokazać, jak zmieniała się na przestrzeni lat. Niewiele osób  pewnie wie, że pod koniec lat trzydziestych XX wieku ZUS był uznawany za jedną z najszybciej rozwijających się instytucji ubezpieczeniowych w Europie, a w ostatnich miesiącach 1938 r. wartość jego majątku szacowano na pół miliarda złotych - opowiada Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Harmonogram:

  • 10.00 - 10.05 - otwarcie i przywitanie gości
  • 10.05 - 10.15 - wystąpienie wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz wręczenia dyplomów wyróżnionym seniorom
  • 10.15 - 10.30 - wręczenie odznaczeń związkowych przez przewodniczącego PZERiI Jana Kalinowskiego
  • 10.30 - 10.45 - wystąpienie przewodniczącego PZERiI
  • 10.45 - 11.00 - wystąpienie zaproszonych gości
  • 11.00 - 11.15 - wystąpienie rzeczniczki regionalnej ZUS województwa podlaskiego Katarzyny Krupickiej
  • 11.15 - 12.00 - występy zespołów artystycznych
  • 12.00 - 13.00 - poczęstunek
  • 13.00 - zakończenie

(P. Walczak / Foto: pixabay.com)

Dzień Seniora - by aktywizować osoby starsze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama