Dziś pikieta pod biurem Platformy. Nie ma zgody na #ACTA2!

Wiadomości, Dziś pikieta biurem Platformy zgody #ACTA2! - zdjęcie, fotografia
WRZ 19
Biuro PO, ul. Malmeda 10 w Białymstoku godz: 17:00

Krzyczą, że demokracja jest zabijana, że odbiera się wolność, a tymczasem ci co najgłośniej krzyczą sami zabijają demokrację i wolność. Tak uważa Młodzież Wszechpolska, która negatywnie oceniając głosowanie polityków PO w Parlamencie Europejskim w środę organizuje pikietę pod siedzibą tej partii w Białymstoku. Zaproszeni są wszyscy, którym nie po drodze z odbieraniem wolności internetu.

Nie ma zgody na ACTA2 mówią członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Dlatego zapraszają wszystkich w środę na godzinę 17.00 pod siedzibę Platformy Obywatelskiej w Białymstoku. Jak podkreślają organizatorzy tej demonstracji głosowanie za dyrektywą, która może ograniczać wolność słowa w internecie, jest sprzeczna z tym, co głoszą publicznie w Polsce przedstawiciele tej partii. I na dodatek takie nowe prawo przyjęte przez Parlament Europejski, za którym głosowali wszyscy obecni europosłowie PO, może poważnie zagrażać demokracji.

- Powracamy do sytuacji z roku 2012, kiedy to Platforma Obywatelska chciała wprowadzić ACTA i ograniczyć tak naprawdę prawdy mówienia w internecie, i nałożyć szeroką cenzurę. My sprzeciwiamy się temu i nie jesteśmy hipokrytami jak Platforma Obywatelska. Bo Platforma chce wprowadzić ACTA2, choć 6 lipca zapowiadała, że będzie temu przeciwna – powiedział Krystian Kruszyński, przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej.

Dyrektywa unijna przegłosowana kilka dni temu w Parlamencie Europejskim wprowadza w życie narzędzia, dzięki którym artyści i twórcy będą mieli teraz możliwość egzekwowania pieniędzy za dowolny fragment swojego dzieła. Serwisy, które zostaną zmuszone do ponoszenia opłat, nie będą publikować tych płatnych informacji, co w jasny sposób doprowadzi do zmniejszenia ilości swobodnego przepływu treści w internecie. Ale co jeszcze ważniejsze, cały internet będzie podlegał nieustannemu monitoringowi oraz blokadom – w przypadku, kiedy algorytmy i automaty wyłapią choćby część informacji, do której ktoś zgłosi prawo, jako potencjalny autor.

- Szczególnie uderza w nas punkt 11, który jakby betonuję tę scenę i nie pozwala walczyć z fake newsami. Dlaczego? Otóż, kiedy użytkownik, który będzie chciał pokazać innym użytkownikom tego fake newsa i porównać to z tymi danymi, nie będzie mógł tego zrobić. Dlaczego? Bo najprawdopodobniej nie uzyska zgody autora tego tekstu, oczywiście zmanipulowanego. Groźny jest również artykuł 13, który nakłada szeroką cenzurę. Iście można powiedzieć, że z PRL-u, gdzie pani siedziała za telefonem i słuchała kto o czym mówi, kiedy cenzor czytał książki, gazety, oglądał przedstawienia teatralne. Tylko tutaj odpowiedzialność przerzuca się na dostawcę internetu – dodał Krystian Kruszyński.

- W związku z tym chcieliśmy zaprosić pod biuro Platformy Obywatelskiej. Zapraszamy nie tylko środowiska prawicowe, środowiska przeciwne Platformie Obywatelskiej, ale środowiska wszystkich mieszkańców Białegostoku. Bo internet jest rzeczą, którą posiada niemalże każdy i jest to rzecz, które każdy ma obowiązek bronić, której każdy z nas chce wolnej – skwitował Michał Mikucki, szefujący Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku.

Wszechpolacy uważają, że do protestów włączą się różni ludzie w całej Polsce, w wielu miastach. Demonstracje wręcz powinny się rozlać na wszystkie kraje zrzeszone w Unii Europejskiej. Wówczas będzie szansa, aby Komisja Europejska spojrzała na ten problem ponownie i w konsekwencji wycofała się ze złego pomysłu wprowadzania dyrektywy tak zwanej ACTA2.

(19 września 2018 r., środa, godz. 17.00, siedziba Platformy Obywatelskiej, Białystok, ul. Malmeda 10)

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Dziś pikieta pod biurem Platformy. Nie ma zgody na #ACTA2! komentarze opinie

 • gość 2018-09-19 13:58:49

  a co jeszcze chciało PO ?
  Proszę bardzo, PRZYPOMNIJMY:
  Goszczący w radiu RMF FM rzecznik rządu, Cezary Tomczyk, stwierdził, że Polska jest w stanie przyjąć każdą liczbę „uchodźców”. Jego zdaniem najważniejszy jest sprawiedliwy podział, a nie liczby. „Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców” – powiedział, nie precyzując czy chodzi mu o decyzje podejmowane w Polsce czy w Berlinie i Brukseli.

  - Stanowisko polskie jest bardzo jasne: my jesteśmy w stanie przyjąć więcej uchodźców. Więcej niż 2 tysiące, które deklarowaliśmy na samym początku – powiedział gość audycji „Kontrwywiad”.


  Rzecznik rządu podkreślił, że najważniejsze dla niego jest spełnienie przez Brukselę polskich warunków: uszczelnienia granic zewnętrznych UE, oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych oraz możliwość nieprzyjęcia imigranta, który nie będzie odpowiadał standardom bezpieczeństwa państwa.


  Cezary Tomczyk nie chciał podać dokładnej liczby (kwoty) imigrantów wynegocjowanej przez polską dyplomację. Powiedział jednak słowa mogące rodzić obawy osób sceptycznych wobec przyjmowania przybyszów.  - Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę – stwierdził rzecznik rządu.  Źródło: rmf24.pl
  Read more: http://www.pch24.pl/rzecznik-rzadu-rp--jestesmy-gotowi-przyjac-kazda-liczbe-imigrantow,38279,i.html#ixzz5RXw9W4Nd

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama