-0°C bezchmurnie

Dziś rekrutuje Podlaski Uniwersytet Dziecięcy

Kiedy: 2018-10-16 , godzina: 10:00 | Gdzie: Politechnika Białostocka

Wiadomości, Dziś rekrutuje Podlaski Uniwersytet Dziecięcy - zdjęcie, fotografia

We wtorek, 16 października, rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To inicjatywa Politechniki Białostockiej skierowana do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Rekrutacja rozpocznie się o godzinie 10.00 – trzeba będzie wysłać wypełniony formularz.

- Na naszych zajęciach mali "studenci" uczą się podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, poznają tajniki dziennikarstwa radiowego. Dowiadują się, jak inżynierowie pomagają osobom niepełnosprawnym. Poznają Politechnikę Białostocką. Zbierają zaliczenia w indeksach i przekonują się, że nauka może być pasjonująca i z pewnością nie jest nudna. Program uzupełniają zajęcia organizowane przez partnerów projektu: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Galerię Arsenał w Białymstoku, Narodowy Bank Polski, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej – informują organizatorzy PUD z Politechniki Białostockiej.

Do tej pory PUD ukończyło i dyplomy odebrało około 1000 "żaków". W tym roku ta niezwykle popularna inicjatywa obejmie uczniów z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki.

W Białymstoku rekrutacja prowadzona będzie drogą elektroniczną w godzinach 10:00 - 10:30. W tym czasie należy wysłać na adres [email protected] wcześniej pobrany i wypełniony formularz (zasady rekrutacji i formularz na stronie: http://pbbud.pb.edu.pl/rekrutacja). Do tej pory limit miejsc wyczerpywany był w ciągu kilku pierwszych minut po rozpoczęciu rekrutacji. W tym roku szansę na niezwykłą przygodę z nauką będzie miało 50 uczniów z białostockich szkół.

W pozostałych gminach: w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach i Sokółce rekrutację prowadzić będą lokali organizatorzy - czyli samorządy. Tam rodzice powinni wypełnione formularze złożyć w sekretariatach szkół, do których uczęszczają uczniowie. Burmistrzowie powołają specjalne komisje rekrutacyjne. Jeżeli zgłosi się więcej chętnych, o przyjęciu do projektu zdecyduje losowanie. Tylko w przypadku Sokółki – decydować ma kolejność zgłoszeń.

W sumie w tym roku akademickim PUD zaprasza 300 studentów. Warto podkreślić, że inicjatywę wspierają finansowo i organizacyjnie władze samorządowe Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki. Zajęcia odbywać się będą w weekendy, głównie na terenie Politechniki Białostockiej. Inauguracja – 24 listopada.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)


Dziś rekrutuje Podlaski Uniwersytet Dziecięcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl