Wiadomości, Ekspresowe sadzenia Dojlidach - zdjęcie, fotografia

Jeszcze pod koniec kwietnia odbyło się kolejne spotkanie akcji sadzenia lasu pod hasłem „Dla lasu, dla ludzi” w ramach kampanii promocyjnej „1000 drzew na minutę”. Tym razem akcja sadzenia drzew odbywała się na terenie Nadleśnictwa Dojlidy w leśnictwie Orzechówka.

W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyli również pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Już od wielu lat Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku organizuje spotkania terenowe służb mundurowych, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych Województwa Podlaskiego, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących z Lasami Państwowymi.

W ramach tych spotkań odbywa się wspólne sadzenie lasu połączone z promocją prowadzonej przez leśników zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej.

- Mając na uwadze tegoroczną rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości, akcja sadzenia lasu była poprzedzona spotkaniem upamiętniającym osoby, które zostały rozstrzelane przez bolszewików przy Szosie Obwodowej w dniu 20 sierpnia 1920 r. w przeddzień wkroczenia wojsk polskich do Białegostoku – podaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Pod pomnikiem kwiaty złożył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzej Nowak w asyście Dowódcy Jednostki Wojskowej "Grom" płk Mariusza Pawluka i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku płk Zbigniewa Redziaka.

Następnie udano się na teren leśnictwa Orzechówka, gdzie na powierzchni 0,84 ha posadzono młode pokolenie drzew liściastych w ilości 4 300 dębów i 800 grabów.

(Źródło i foto: bialystok.rdos.gov.pl/ oprac. Kalina)

Ekspresowe sadzenia lasu na Dojlidach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama