20°C umiarkowane opady deszczu

Ekstraklasa kobiet: ATS zaprasza już w piątek

Sport, Ekstraklasa kobiet zaprasza piątek - zdjęcie, fotografia

Wyjątkowo w piątek zagrają tenisistki ATS Białystok w rozgrywkach ekstraklasy kobiet tenisa stołowego. Ekipa Karola Dyszkiewicza podejmuje na własnej hali zespół SCKiS Hals Wadwicz Warszawa.

- W tym meczu jak we wszystkich pozostałych faworytem nie będziemy. Podchodzimy bardzo spokojnie do tego spotkania i całych rozgrywek. Będziemy walczyli o każdy mały punkt, choć zwycięstwo naszej drużynie może zapewnić tylko najlepsza forma wszystkich dziewczyn. W meczu z Warszawą nie będziemy na straconej pozycji i przy bardzo dobrej grze mamy szansę na sprawienie małej niespodzianki - urwania jednego lub dwóch punktów - mówi Karol Dyszkiewicz, szkoleniowiec ATS.

Szansa białostoczanek w tym, że w dotychczasowych grach ich rywal nie zachwycał i podobnie jak ATS wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

- Nie ma tam wielkich nazwisk. W stołecznej drużynie występuje jedna młoda zawodniczka, z którą moje dziewczyny na pewno powalczą. Trudniej zapowiadają się pojedynki z bardziej doświadczonymi Katarzyną Nowocin i Natalią Bąk - przyznaje Dyszkiewicz.

ATS wystąpi w niezmienionym składzie: Julia Szymczak, Gabriela Dyszkiewicz i Monika Leonowicz. Wśród rezerwowych znajdą się Monika Tereszkiewicz i Julia Filipowicz.

Warto również dodać, że nasz klub współpracuje sportowo ze stołecznym zespołem. Często bowiem zdarza się, że obie drużyny razem przygotowują się do sezonu, rozgrywając sparingi. Można więc śmiało powiedzieć, że będzie to mecz przyjaźni.

Początek starcia w piątek 13 października o godz. 18 w hali przy ul. Sokólskiej 1. ATS liczy na wsparcie kibiców.

(PS/ Foto: ATS Białystok)

 


Ekstraklasa kobiet: ATS zaprasza już w piątek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl