Wiadomości, Elektryczny autobus prezentację długo czekaliśmy chyba końcu doczekamy - zdjęcie, fotografia

Prezentacja elektrycznego autobusu marki Cristal - projektu i produkcji francuskiej firmy Lohr Industrie z siedzibą w Hangenbieten we Francji - miała pierwotnie odbyć się na Rynku Kościuszki 1 marca. Ale z powodów technicznych dzień przed wydarzeniem, zostało ono odwołane. Tłumaczono, że termin został przesunięty na koniec marca bądź początek kwietnia. Przez dłuższy czas nic jednak w tej sprawie się nie ruszyło. Dopiero niedawno otrzymaliśmy informację, że pojazd zostanie pokazany w Białymstoku w czwartek, 16 maja, na terenie Białostockiego Parku Naukowo - Technologicznego.

Organizatorem prezentacji jest spółka córka francuskiego koncernu, wchodząca w skład Grupy Lohr - Lohr Polska. W marcu właśnie Cristal miał wyruszyć w swoją pierwszą trasę po Białymstoku i być dostępny dla każdego chętnego - zapowiadano, że mieszkańcy będą mieli możliwość przejechać się trasą wokół centrum miasta, bezpłatnie. Na chwilę obecną nie mamy informacji, czy teraz również pojazd zostanie udostępniony zainteresowanym białostoczanom. Wiadomo, że prezentacja między innymi dla dziennikarzy i partnerów biznesowych, ma odbyć się już i bez przeszkód.

Autobus jednocześnie zmieści do 12 osób, jest w fazie testów, a Białystok to pierwsze miasto w Polsce, w którym będzie testowany Cristal. Jest w pełni elektryczny, ekonomiczny, cyfrowy. Działa w dwóch trybach - autobusowym i indywidualnym. Producent podkreśla, że jest pojemny i kompaktowy, zmniejsza dzięki temu zatłoczenie miasta.

Cristal jest przystosowany do transportu osób o zmniejszonej sprawności ruchowej. Zaprojektowany z myślą o transporcie publicznym system Cristal może być uzupełnieniem form transportu masowego, zapewniając obsługę na ostatnich odcinkach podróży pasażerów. Więcej informacji o tej propozycji napiszemy po czwartkowej prezentacji.

(Piotr Walczak / Foto: Lohr)

Elektryczny autobus. Na prezentację długo czekaliśmy i chyba w końcu się doczekamy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama