Motoryzacja, Elektryczny Hyundai przejedzie trasę Canarii Korei - zdjęcie, fotografia

Hyundai Canarias zaangażował się w podróż międzykontynentalną pana Chang-Hyun Moona (Yuny) elektrycznym modelem Hyundai KONA. Podróż rozpoczęła się 15. maja w porcie Las Palmas na wyspie Gran Canaria, a zakończy się w koreańskim mieście Busan. Przewidziano ją na dwa miesiące. W ten sposób Hyundai pragnie propagować w świecie możliwość podróżowania bez zanieczyszczania środowiska.

Gran Canarię i Koreę dzieli dystans ponad 17 000 kilometrów. Mimo odległości, Gran Canarię i Koreę historycznie od dziesięcioleci łączy ścisła więź, która od lat sześćdziesiątych w wyniku powojennej emigracji stała się jeszcze ściślejsza. Czasem więź ta jest bardzo osobista - o tym właśnie opowiada ta historia. Pokazuje również, że marzenia, które wydają się nieosiągalne, można spełnić biorąc sprawy w swoje ręce.

Historia zaczyna się od ojca pana Chang-Hyun Moona (Yuny), kapitana koreańskiego kutra rybackiego w Busan w Korei Południowej, którego marzeniem było opłynąć cały świat. Z zamiarem powrotu do Busan, popłynął on przez Pacyfik, przekroczył Kanał Panamski, a następnie Ocean Atlantycki i dotarł na Wyspy Kanaryjskie. Ojciec Yuny nie powrócił jednak do Busan. Los chciał inaczej i zatrzymał go na Wyspach.

Sprawdź ofertę na model KONA Electric: www.nordauto.hyundai.pl

Czterdzieści lat później jego syn Yuna, inżynier budownictwa specjalizujący się w transporcie i zaangażowany w odpowiedzialny i zrównoważony rozwój, postanowił dokończyć podróż marzeń ojca. Zgodnie ze swoimi przekonaniami, drugą część podróży dookoła świata z Wysp Kanaryjskich do Busan, pokona w samochodzie elektrycznym, który nie zużyje nawet litra benzyny.

Towarzyszem jego niezwykłej podróży został bezemisyjny Hyundai KONA Electric o mocy 204 KM. Wyposażony w baterię o pojemności 64 kWh elektryczny Hyundai KONA pozwala na pokonanie dystansu do 449 km na jednym ładowaniu. Zastosowane w modelu KONA komponenty elektrycznego układu napędowego zapewniają doskonałe wrażenia z jazdy oraz oferują dobry zasięg do odbywania codziennych podróży na rozmaitych trasach. W zależności od dostępnego złącza oraz typu stacji ładowania, KONA Electric może być ładowany na różne sposoby. Ponadto w tym elektrycznym modelu  Hyundai zastosowano opcję regulacji siły hamowania regeneracyjnego, co znacząco poprawia proces rekuperacji energii i pozwala na utrzymywanie optymalnego stanu naładowanie baterii.

Podczas swojej podróży do Busan elektrycznym Hyundaiem KONA, Yuna odwiedzi 22 kraje: Maroko, Gibraltar, Hiszpanię, Francję, Monako, Włochy, Szwajcarię, Liechtenstein, Niemcy, Austrię, Węgry, Słowenię, Chorwację, Słowację, Czechy, Polskę, Litwę, Łotwę, Rosję, Kazachstan, Chiny oraz Koreę Południową.

Obejrzyj wideo: TUTAJ

Yuna rozpoczął swoją podróż 15 maja, i planowo powinien dotrzeć do Busan w połowie lipca 2019 roku. Niezależnie od scenariuszy pisanych przez życie, Yuna będzie przede wszystkim kierował się troską o zrównoważony rozwój oraz o środowisko. Hyundai Canarias przygotował stronę internetową, na której dostępne są informacje związane z wyprawą (Road to Busan). Czy z elektrycznym Hyundaiem KONA Yuny spełni swoje marzenie?

Hyundai Canarias z 50-procentowym udziałem w lokalnym rynku samochodów elektrycznych w 2019 roku, angażuje się we wspieranie inicjatyw promujących zrównoważony rozwój oraz troskę o środowisko naturalne. Przykładem takiej inicjatywy jest właśnie podróż Yuny do Busan. Wyprawa do Busan to nie tylko osobiste wyzwanie, ale również projekt mający na uwadze zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną.

Tymczasem zapraszamy do kontaktu z białostockim dealerem marki Hyundai. Jego przedstawiciele zachęcają do zadawania pytań odnośnie dostępnych w gamie samochodow oraz sprawdzenia ich podczas jazd testowych. Salon firmy Nord Auto znajduje się przy alei Jana Pawła II 85 - tel. 85 671 20 30, www.nordauto.hyundai.pl

(Artykuł promocyjny / PW / Foto i wideo: Hyundai)

Elektryczny Hyundai KONA przejedzie trasę z Gran Canarii do Korei komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama