Europejski certyfikat po studiach na Politechnice Białostockiej

Wiadomości, Europejski certyfikat studiach Politechnice Białostockiej - zdjęcie, fotografia

Dwa kierunki kształcenia: mechanika i budowa maszyn oraz automatyka i robotyka prowadzone na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej otrzymały europejskie certyfikaty EUR-ACE®. To wynik szczegółowej oceny przeprowadzanej przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT).

W miniony piątek, 15 listopada 2019 r., w Willi Decjusza w Krakowie certyfikaty odebrał z rąk prof. Bogdana Macukowa i prof. Wojciecha Dłużnego dziekan Wydziału Mechanicznego, dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB. KAUT udzielił akredytacji w ramach procedury European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE) kierunkom mechanika i budowa maszyn (studia I i II stopnia) oraz automatyka i robotyka (I i II stopień) na okres pięciu lat.

Certyfikaty European Accredited Engineer (EUR-ACE®) potwierdzają zgodność programu studiów z przyjętymi w Europie normami i zasadami. Znak EUR-ACE® gwarantuje wysoką jakość programów studiów technicznych, a absolwentom akredytowanych kierunków pozwala na uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego (Eur Ing.). Certyfikaty te są uznawane we wszystkich krajach europejskich.

- Uzyskanie certyfikatów EUR-ACE podkreśla wysoki poziom jakości kształcenia na Wydziale Mechanicznym. Serdecznie dziękuję za dotychczasowy wkład w proces dydaktyczny i zaangażowanie w przeprowadzenie procedury certyfikacji prof. Andrzejowi Sewerynowi oraz wszystkim pracownikom Wydziału Mechanicznego – powiedział obecny dziekan WM dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB.

Warto przypomnieć, że w lutym KAUT udzielił akredytacji informatyce (studia I stopnia), a także kierunkom, które można studiować na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB: zarządzanie i inżynieria produkcji (I i II stopień) oraz logistyka (I stopień).

Aktualną akredytację KAUT (udzieloną do 2023 roku) posiadają również kierunki studiów prowadzone na Wydziale Elektrycznym – to ekoenergetyka (I i II stopień), elektrotechnika (I i II stopień), a także elektronika i telekomunikacja (I i II stopień).

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) została powołana przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) w 2001 roku. Siedzibą Komisji jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Działania KAUT to efekt podpisanego porozumienia dotyczącego podnoszenia jakości kształcenia, tworzenia jasnych procedur oceny warunków i metod kształcenia oraz programów studiów, a także tworzenia warunków ułatwiających krajową i międzynarodową wymianę studentów.

(Źródło i foto: PB/ oprac. Kalina)

Europejski certyfikat po studiach na Politechnice Białostockiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama