11°C słabe opady deszczu

Fair Play Crew stworzyło taneczny film krótkometrażowy. Dziś premiera

Fair Play Crew wraz z Krzysztofem Kiziewiczem i Radovanem Lee stworzyli film dokumentalny opowiadający historię aroganckiego tancerza, który odwiedza Fair Play Dance Camp – organizowany przez znaną białostocką formację międzynarodowy festiwal taneczny.

Film pod tytułem “Anjay” można będzie w całości obejrzeć od 19.04 o godz. 12:00 na stronie: www.fpdancecamp.com/anjay oraz na YouTube oraz https://www.youtube.com/watch?v=SoixRT0oPZ4.  

Opowiadać historie zamiast kręcić reklamy...

Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee to filmowy duet znany m.in. z popularnych filmów promujących footballową drużynę Primacol Lowlanders. Zapowiadają, że nowa produkcja opowie nam historię człowieka, którego spotkał w życiu każdy. Tytułowy Anjay jest symbolem określonej postawy i stanu umysłu kogoś, kto żyje przeszłością, jest uparcie przekonany, że wszystko wie i nie musi się dalej rozwijać.

Film został nakręcony w realnym, nieprzewidywalnym, tętniącym życiem środowisku międzynarodowego festiwalu. W tle historii Anjaya zobaczymy żywioł tanecznego eventu, spotkamy największe gwiazdy tańca – choreografów znanych ze współpracy z takimi artystami jak Justin Timberlake, Beyonce, Justin Bieber, czy Black Eyed Peas. Usłyszymy motywujące opowieści o roli pasji, wytrwałości i pokonywania własnych słabości.

Festiwal znany na całym świecie

Fair Play Crew przyciągają do Polski tancerzy z całego świata. Uczestnicy Fair Play Dance Campu pochodzą z krajów Europejskich, ale także z USA, Indii, Kanady, Nowej Zelandii, czy Japonii. Swój sukces zawdzięczają m.in. wysokiej jakości materiałom publikowanym w mediach społecznościowych. Kanał YouTube festiwalu ma ponad 17 mln wyświetleń, a jego widzowie pochodzą dosłownie ze wszystkich państw. Jeśli gdzieś jest internet - można mieć pewność, że są tam tancerze, którzy oglądają polskie filmy FPDC.

- Na ostatnim festiwalu gościliśmy ponad 1300 tancerzy z całego świata. Rozmawiamy z nimi, zaprzyjaźniamy się, niektóre osoby znamy od lat. Każdy z nich przeszedł jakąś drogę, można powiedzieć, że przeżył swoją własną taneczną przygodę. Od lat słuchamy tych historii, teraz postanowiliśmy zacząć je opowiadać, bo są naprawdę inspirujące! – mówi Karol Niecikowski, Fair Play Crew.

- Anjay jest więźniem własnej mentalności. Zamiast badać, oswajać i kreować nowe trendy, bezustannie trzyma się tego, co przyswoił w przeszłości. Jakby to była jego jedyna strefa komfortu i strachu przed porażką. Arogancki i rozgoryczony. Nie jest przygotowany na wyzwanie, któremu będzie musiał stawić czoła. Jego stan umysłu jest przewodnikiem widza, który staje się świadkiem konfrontacji bohatera z zupełnie nieznaną mu rzeczywistością – opowiadają twórcy, Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee.

(BL)

Fair Play Crew stworzyło taneczny film krótkometrażowy. Dziś premiera komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się