Wiadomości, Fejkowy profil OMZRiK ośmiesza kolejny Będzie stawiał widmo przed sądem - zdjęcie, fotografia

Tyle razy, ile skompromitował się profil występujący na Facebooku pod nazwą Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, ciężko nawet policzyć. Ale dziś może sobie dopisać jeszcze jedną kompromitację do kompletu. Chce bowiem postawić przed sądem kilkuset ONR-owców z Białegostoku. Pytanie – skąd ich aż tylu weźmie?

Rafał Gaweł, to przestępca, który wyjechał z Polski zanim jeszcze sąd orzekł mu karę 2 lat więzienia. Próbuje teraz w Norwegii przekonać kogoś, że jest uchodźcą politycznym oraz prześladowaną w Polsce mniejszością seksualną. Dwukrotnie żonaty, mający dzieci, twierdzi, że jest też osobą biseksualną. W innym miejscu można było znaleźć też informację, że podawał do jednego z sądów, iż jest narodowości żydowskiej. Co jeszcze usłyszymy o tym człowieku? Nawet nie podejmujemy się zgadywać.

Ale jedno jest pewne – próbował pokazywać się jako znawca oraz tropiciel polskich faszystów, nazistów i neonazistów. W styczniu ubiegłego roku, w rozmowie z naszą redakcją powiedział nawet, że posiada wiedzę o ilości członków Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo – Radykalnego w województwie podlaskim. Jego zdaniem – członków tej pierwszej organizacji miało być nawet ponad 3 tysiące. Zaś tej drugiej nieco mniej. Nie umiał określić dokładnie ilu, ale był przekonany, że tylko na Podlasiu są ich razem tysiące.

RAFAŁ GAWEŁ POSTAWI PRZED SĄDEM KILKUSET ONR-OWCÓW Z BIAŁEGOSTOKU

Szli przez Białystok i skandowali hasło nawołujące do mordowania obywateli Izraela!

Wszyscy należą do ONR, lub są zwolennikami tej organizacji, są w różnym wieku i różnej płci – będą odpowiadać za nawoływanie do zbrodni” – czytamy we wpisie na stronie facebookowiej o nazwie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Fundacja o tej samej nazwie, używająca tego samego logo oraz danych teleadresowych nie przyznaje się do prowadzenia tego fanpage. Ale jeśli ten fałszywy profil chce postawić przed sądem kilkuset ONR-owców z Białegostoku, będzie musiał sporo się natrudzić nad klonowaniem członków tej organizacji. W przeciwnym razie, przed sądem postawić będzie musiał wielkie oczy, albo członków widmo. Obóz Narodowo – Radykalny w Białymstoku nie liczy kilkuset członków, nie liczy ich nawet stu. Może więc liczne fałszywe profile, które hulają na facebookowiej stronie OMZRiK, dla odmiany podszyją się teraz pod ONR, żeby liczba się zgadzała.

Ciekawostką jest również i to, że od niedawna pojawił się profil OMZRiK na portalu Twitter. Identycznie, jak dzieje się to na Facebooku, podaje i udostępnia twarze i dane osób prywatnych, ale przede wszystkim podaje mnóstwo nieprawdziwych informacji, szkalując i pomawiając osoby prywatne i publiczne. Na nasze pytanie skierowane do administratora tego profilu na twitterze o to, czy konto jest prowadzone przez fundację, czy przez kolejne fejkowe konto – w odpowiedzi otrzymaliśmy to, co widać poniżej.

W każdym razie, w cytowanym tu wpisie – o stawianiu setek ONR-owców z Białegostoku przed sądem, na samym dole znajduje się jedna, bardzo ciekawa informacja.

Rafał Gaweł ma status osoby pokrzywdzone w tej sprawie, będzie w niej występował również jako oskarżyciel” – czytamy na facebookowym profilu OMZRiK.

Nasza redakcja bardzo liczy na to, że Rafał Gaweł naprawdę będzie występował w tej sprawie jako pokrzywdzony i oskarżyciel i że specjalnie w tym celu przyjedzie z Norwegii do białostockiego sądu. Po tym występie sądowym od razu będzie miał okazję wykonać wyrok innego sądu, ze stycznia tego roku, który prawomocnie skazał Rafała Gawła na dwa lata więzienia. Wielu internautów z ochotą dołoży do tak lubianych publicznych zbiórek pieniędzy – ale tym razem zbiórka byłaby na bilet do Polski dla Rafała Gawła. Sądząc po licznych telefonach i mailach do naszej redakcji, nazbierałoby się pewnie nawet na lot biznes klasą albo prywatnym samolotem, aby Gaweł dotarł tu tylko pierwszym możliwym lotem.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Fejkowy profil OMZRiK ośmiesza się po raz kolejny. Będzie stawiał widmo przed sądem? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama