11°C bezchmurnie

Festynowe tourne prezydenta

Wiadomości, Festynowe tourne prezydenta - zdjęcie, fotografia

Niemal jak trasa koncertowa, tyle że bez własnego zespołu, ale za to z własnym programem artystycznym. Prezydent Tadeusz Truskolaski weekend spędził na osiedlowych festynach z mieszkańcami. Choć… nie wszędzie. Były i takie festyny, podczas których nie miał z kim się spotkać.

Występy muzyczne, gry i konkursy dla dzieci – to atrakcje, jakie czekały na uczestników czterech miejskich festynów. Trzy festyny były realizacją zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2018, jeden zorganizowano wspólnie z Radą Osiedla Mickiewicza. Na wszystkie zapraszał Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, co jest ewidentnie znakiem tego, że rozpoczęła się kampania wyborcza.

Weekendowa aura wielu mieszkańców „wykurzyła” z domów. Szczególnie, jeśli ktoś miał małe dzieci, można było całymi rodzinami, wspólnie spędzić czas. Na większości weekendowych festynów grała muzyka, więc były też rozstawione sceny. Na nich pojawiał się oczywiście prezydent. Zdążył nawet pokazać się i na Rynku Kościuszki, gdzie przy Ratuszu stała scena, na której prezentowały się orkiestry dęte.

- Każdego roku przychodzę oglądać orkiestry. To jeszcze z czasów, jak sam grałem kiedyś w orkiestrze w swojej szkole i potem w wojsku. Zamiłowanie zostało i sentyment. Widzę, że prezydent przyszedł. Dobrze, bo to piękna impreza jest. Choć nie przypominam sobie, żeby kiedyś wcześniej tu był. Może i był, ja nie widziałem. Kiedyś to w ogóle inaczej to wszystko było zrobione, sceny nie było. Wszyscy maszerowali i grali. Piękne parady – powiedział naszej redakcji Sławomir Andrzejuk.

Niezależnie od tego czy prezydent był, czy też nie było go nigdy na pokazach orkiestr dętych, to z pewnością swojej wizyty na festynie przy ul. A. Boboli raczej dobrze nie zapamięta. Moment przemowy do mieszkańców osiedla uchwycili administratorzy facebookowego fanpage „Białostoczanie przeciw zachodniej obwodnicy Białegostoku”. To profil, który powstał kilka lat temu, kiedy jeszcze ważyły się losy budowy Trasy Niepodległości.

Fotka z wczorajszego festynu na Leśnej Dolinie, który zaszczycił swoją osobą sam prezydent Truskolaski. Pasjonujące przemówienie, tłumy słuchaczy, oklaskom nie było końca” – napisali na swoim profilu i zamieścili zdjęcie.

W trakcie festynu wystąpili też Maciej „Dziemian” Dziemiańczuk, zespół Winnica i Schola Boże Echo. Było także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jednak prezydent widocznie nie był atrakcyjny dla mieszkańców, choć przyszedł się z nimi spotkać, albo raczej bardziej – do nich przemówić. Oni byli w zupełnie innym miejscu, zajęci sobą. Kiedy mieszkańcy protestowali przeciwko budowie Trasy Niepodległości w takich ogromnych parametrach i na dodatek pomiędzy blokami mieszkaniowymi, prezydent nie chciał ich słuchać. Teraz dla odmiany, oni nie chcieli słuchać jego.

Wkrótce na innych osiedlach odbędą się festyny. W zasadzie praktycznie w każdy weekend będą odbywały się aż do września. I skoro kalendarz wyraźnie wskazuje, że mamy rok wyborczy, a Tadeusz Truskolaski zapowiedział swój start w wyborach samorządowych, można się spodziewać, że będzie częściej gościł na takich wydarzeniach. Być może nawiedzi wszystkie festyny. W końcu sam na nie zaprasza… lub czasami z radą osiedla.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Białostoczanie przeciw zachodniej obwodnicy Białegostoku)


Festynowe tourne prezydenta komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-12 21:16:38

    Ale to radni PiS uchwalili festyny osiedlowe. Gdzie oni byli? Wszystko oddali TT? Żal!!!

  • gość 2018-06-13 09:41:48

    Dlaczego to Truskolaski zaprasza mieszkańców , a nie urząd miasta.Jak będzie organizował różne imprezy za własne pieniądze to proszę bardzo, niech wtedy zaprasza.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-13 20:13:54

    Prezydent zaprasza bo to on wykonuje uchwałę baranie!!!! Trojpodzial władzy znasz ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl