Wiadomości, Ducato wypełniony brzegi papierosową kontrabandą - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy o łącznej szacunkowej wartości blisko 1,7 mln zł. Kontrabanda znajdowała się w całej przestrzeni ładunkowej stojącego przy drodze auta.

W minioną niedzielę (27 stycznia 2019 r.) patrol Straży Granicznej w powiecie sejneńskim zauważył stojącego na poboczu Fiata Ducato. W trakcie sprawdzania auta okazało się, że jego przestrzeń ładunkowa wypełniona jest po brzegi papierosami z białoruskimi znakami akcyzy. Dodatkowo w trakcie oględzin ujawniono, że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe są podrobione.

W trakcie przeszukania auta ujawniono oryginalne tablice rejestracyjne oraz jeszcze jedne podrobione. Okazało się również, że przemytnicy przygotowali auto na wypadek pościgu i umieścili w nim w specjalnie skonstruowanych skrytkach kolce, które uruchamia się przyciskami przy kierownicy.

W sumie w samochodzie przewożonych było ponad 115 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości blisko 1,7 mln zł. Uszczuplenia celno-podatkowe wynoszą ponad 2,7 mln zł.

Papierosy zostały zabezpieczone w Placówce Straży Granicznej w Sejnach do czasu przekazania do Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód marki Fiat Ducato z 2016 roku o wartości około 70 tys. zł. Trwają czynności wyjaśniające zmierzające do zatrzymania kierowcy.

(Źródło i foto: SG/ oprac. Kalina)

Fiat Ducato wypełniony po brzegi papierosową kontrabandą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama