20°C umiarkowane opady deszczu

„Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”. Ruszają zapisy

Kultura, „Filharmonia/ostrożnie wciąga!!!” Ruszają zapisy - zdjęcie, fotografia

Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej odebrał już z rąk Andrzeja Kosowskiego, dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca Brązowy Laur uznania za wyjątkowe zaangażowanie i rekordowe uczestnictwo młodzieży w Programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”. W ubiegłym roku ponad 1200 maturzystów z województwa podlaskiego poznawało tajniki filharmoników w OiFP.

Jesteś uczniem klasy maturalnej w Białymstoku? Chciałbyś przez cały rok nie zapłacić ani złotówki za bilety do Opery i Filharmonii Podlaskiej dla siebie i dowolnej osoby towarzyszącej na wybrane przez Was koncerty? Jeśli tak, to ten program jest właśnie dla Ciebie!!

Ruszają zapisy do kolejnej, szóstej już edycji Ogólnopolskiego programu Instytutu Muzyki i Tańca „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” realizowanego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Tym razem program swym zasięgiem obejmie wszystkich zainteresowanych nim maturzystów białostockich szkół średnich.

Każdy z maturzystów, który zgłosi się do programu, będzie mógł CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE I DOBROWOLNIE uczęszczać na wybrane przez siebie regularne koncerty symfoniczne organizowane przez  Operę i Filharmonię Podlaską (odbywające się głównie w piątkowe popołudnia). Będzie mógł zaprosić na każdy koncert, także całkowicie bezpłatnie, osobę towarzyszącą.

Oprócz tego każdy uczestnik programu będzie mógł wziąć udział w otwartej próbie generalnej w Operze i Filharmonii Podlaskiej 27 października 2017 roku połączonej z inauguracją programu „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” w Białymstoku.

Warunek wzięcia udziału w programie to ważna legitymacja szkolna i zgłoszenie za pośrednictwem swojej szkoły do 16 października 2017 r. oraz obecność na inauguracji programu w Białymstoku 27 października 2017 roku.

Zgłoszenia wraz z listą osób zainteresowanych programem za pośrednictwem szkoły prosimy przesyłać na adres koordynatora programu: jan.roguz(at)imit.org.pl w tytule wiadomości wpisując „Zgłoszenie do Programu”.

Więcej informacji o programie na oficjalnej stronie programu i Facebooku: www.filharmonia-wciąga.pl oraz www.facebook.pl/Filharmonia-Ostrożnie-wciąga

Idea Programu zrodziła się w 2012 roku w Instytucie Muzyki i Tańca. Opiera się na obserwacjach sal koncertowych filharmonii w Polsce, z których wynika, że pośród osób korzystających z oferty filharmonii przeważającą większość stanowią osoby w wieku powyżej 30 roku życia oraz uczniowie szkół muzycznych, bądź młodzież mająca ze szkołami muzycznymi jakieś doświadczenia. Niezwykle rzadko w salach koncertowych można spotkać nastolatków na co dzień niezwiązanych z muzyką klasyczną. Równie rzadko filharmonie prowadzą działania animacyjne i edukacyjne kierowane właśnie do nastoletniej młodzieży.

(Źródło: OiFP/ oprac. Kalina/ Foto: A. Ostaszewski)

„Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”. Ruszają zapisy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl